REKLAMA
,
Ruch Poparcia Kukiza zakłada struktury w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Oficjalne sondaże wyborcze wskazują, że partia Pawła Kukiza dogania Prawo i Sprawiedliwość i Platformę Obywatelską. Popierać ją ma 21,3 proc. badanych. Rozmawialiśmy z Adamem Puchalą – koordynatorem Ruchu JOW Kukiza na Okręg Wyborczy nr. 7

Reklama

Mateusz Grzeszczuk: Co nakłoniło was do założenia struktur ruchu Poparcia Pawła Kukiza w Chełmie?

Adam Puchala: Przede wszystkim chęć realnych zmian. Znam bardzo wiele osób, do których zaliczam się również i ja, które totalnie zniechęciły się do polityki, nie widząc możliwości realnego rozbicia istniejącego betonu. Dzięki inicjatywie Pawła Kukiza odzyskaliśmy wiarę w ideę pracy organicznej i realnego wpływu na otaczającą rzeczywistość.

W naszym mieście to zjawisko dosyć niezwykłe przy swego rodzaju „monopolu” PiS, PO, SLD i PSL. Niektórzy mogliby zwątpić, że pojawi się u nas jakaś alternatywa.

Wspomnianym „powątpiewającym” mogę zwrócić uwagę na wynik Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich. Dlaczego wskazuję na te 20 procent? Bo pokazuje nam, że człowiek całkowicie spoza układu, spoza politycznego światka może narobić wiele zamieszania w życiu publicznym, stając się przy tym figurą przez ów beton w pewien sposób respektowaną. Pokazuje to także, że świadomość społeczna i opór wobec obsadzonej po roku 89′ kadry rośnie, a Kukiz jest tego swoistym symbolem. W mojej ocenie działa to zarówno na skalę krajową jak i lokalną.

https://www.youtube.com/watch?v=bm1aEBgpiMQ

Jakich działań w Chełmie możemy się od was spodziewać w ramach zdobywania elektoratu?

Przede wszystkim rzetelnego przyglądania się działaniom obecnej władzy. Analiza i ocena słuszności rozdysponowywanych przez magistrat pieniędzy, należących przecież do OBYWATELI jest kluczowa. Z pewnością potępiać będziemy każdą bezsensowną inwestycję, każdy niesłusznie uznany za istotny wydatek, każdą głupotę i każdy absurd. Jest wiele istotnych spraw, nad którymi przeciętny obywatel się nie zastanawia, choć przecież wpływają na jego życie i wydarzenia te są finansowane między innymi przez niego. To będzie druga gałąź naszej działalności – edukacja społeczna i budowanie wspólnoty obywatelskiej.

Jakimi środkami chcecie uczulać mieszkańców na te kwestie?

Od drugiej połowy czerwca rozpoczniemy serię spotkań z mieszkańcami Chełma. Chcemy mieć bezpośredni kontakt z ludźmi. To najlepsza forma budowania jakiegokolwiek ruchu. Nazwałbym to serią paneli edukacyjno-dyskusyjnych. Serię tych „paneli” rozpocznie duże, otwarte spotkanie pod koniec czerwca.

Jak wygląda tworzenie waszej partii w Chełmie od zera?

Każdy kto kiedyś miał okazję tworzyć struktury jakiejkolwiek partii docenia wartość i niezastąpienie poczty pantoflowej. Zainteresowanie jest ogromne, pomimo tego, że jedyną naszą „tubą propagandową” jest Facebook. Formalizacja struktur nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

Przed wyborami spotkanie Pawła Kukiza z wyborcami nie było możliwe do zorganizowania, tak przynajmniej wynikało z komentarza jego sztabu. Możemy się go spodziewać w najbliższym czasie?

W najbliższym czasie niestety nie. Paweł Kukiz jest w tej chwili niezwykle zaangażowany w organizowanie ogólnokrajowego kongresu w Lubinie. Z pewnością zaaranżujemy spotkanie Pawła z mieszkańcami w okolicach sierpnia lub września.

Jak można się z wami skontaktować?

Przez portal społecznościowy lub bezpośrednio pod adresem mailowym adampuchala@gmail.com. Wiem, że ilość dostępnych form kontaktu nie powala na kolana, ale jesteśmy dopiero w przysłowiowych powijakach i na wszystko przyjdzie czas.

Dziękuję za rozmowę.

Napisz komentarz
 • proszę nie grać jak ówczesna władza mówił Pan o okręgu nr.7 i pełnomocnictwie tworzenie struktur jest nam zbędne nasz ruch się nie bulwersuje jeśli ktoś chce nas wspierać ,jeśli by Pan podzielał nasze poglądy byłby z nami przynajmniej od ubiegłego roku my jesteśmy i mamy ze sobą kontakty jeśli Pana działanie
  będzie trafne i szczere dziękujemy.

 • W odniesieniu do poprzedniego komentarza -Biuro Krajowe poinformowało nas, że w OW7 są tylko pojedyncze osoby deklarujące chęć działania, podjęliśmy zatem próbę scalenia wszystkiego w spójną całość. Zgodnie z odgórnymi wytycznymi tworzymy „struktury bez struktur” zatem nic nie wymaga formalnych upoważnień. Zamiast zbędnie się bulwersowac, lepiej współpracować – im więcej nas, tym lepiej. Ani mi, ani moim kolegom nie zależy na walce o jakieś pseudowpływy, tylko na stworzeniu czegoś fajnego, zakładam, że Panu też. Pozdrawiam, Adam Puchala

 • ten Pan nie posiada żadnych pełnomocnictw od Pawła Kukiza w naszym ruchu nie ma koordynatorów nikt tej osoby nie widział w naszym ruchu w wyborach samorządowych i wyborach prezydenckich jeśli jest zwolennikiem może inspirować grupę na rzecz jow i zostać jej koordynatorem w Chełmie jest wiele osób z ruchu i mają ze sobą kontakt mają tez kontakt z innymi powiatami z okręgu wyborczego nr.7 działamy w grupach na rzecz jow i ciągle powiększamy ich ilość nikt nie tworzy partii i temu panu coś się pomyliło z poważaniem Zbigniew Tkaczyk ps.zapraszam wszystkich chętnych do tworzenia grup na rzecz jow niebawem poinformujemy o dalszych działaniach i formie kontaktu między grupami.

 • Dobrze! Działajcie! Bede w sobotę na spotkaniu

 • Pan Puchala jest tak samo wiarygodny jak jego poprzedni mentor, który najpierw wydawał katolicki tygodnik, by pozniej wyczuwając kaniunkturę na antyklerykalnych hasłach dostać sie do parlamentu … Podejrzewam że pan Puchala jeśli widział by, że nagle PSL ma w sondazach 20% to kupił, by 5Ha ziemi ubrał gumofilce i z dumą wpiął koniczynke w klape kufajki 🙂

 • dobrze wybrali koordynatora. ten gosc zebral poltora tys podpisow za likwidacja sm w chelmie w dwa tygodnie o ile pamietam. wie co robi. poza tym w razie potrzeby bez problemu wywali z 50 kafli na kanpanie. popieram

 • Puchala od 2012 roku nie jest członkiem TR. Odszedł przez lewactwo w partii. Poczytajcie o człowieku zanim ocenicie. Ciesze sie ze bedzie tworzyl partie Kukiza bo jest zdeterminowany i lubi ludzi a to jest najwazniejsze. Kiedy jest pierwsze spotkanie?

 • Żałosne. Najpierw największy zwolennik Palikota, teraz Kukiza. Wstydu oszczędź. Widać, komu zależy tylko na karierze. Panie Pawle, niech pan weryfikuje swoich „zwolenników”.

 • Puchała, politykier z prawdziwego zdarzenia. Najpierw Palikot, teraz Kukiz. Słabe.

 • Hmmm, gdy na topie był Palikot, pan Adam Puchala był przewodniczącym młodzieżówki Ruchu Palikota w Chełmie.
  Czy ten Pan ma jakieś poglądy polityczne czy też po prostu sam chce zabłysnąć na politycznej arenie i chwyta się tego, co modne w danej chwili?

  • Pan Puchała to znany działacz Palikota. Jak to się ma do Kukiza, który mówił, że nie chce nikogo, kto podpina się pod dane partie tylko wtedy, gdy mają dobre notowania?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA