REKLAMA
,
mur nnmp
Runął mur przy Bazylice | FOTO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

Runęła część muru okalającego teren Bazyliki NNMP w Chełmie przy ulicy Lubelskiej. O sprawie poinformował nas czytelnik.

Reklama

Właścicielem muru jest parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Odcinek o długości około 10 metrów, uległ uszkodzeniu najprawdopodobniej w nocy. Teren w okolicy Przedszkola „Przy Kasztanowym Parku” został wstępnie zabezpieczony, ale apelujemy o ostrożność.

Jak dowiedzieliśmy się, oficjalne zgłoszenie o zdarzeniu dotychczas nie wpłynęło do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Niewiadomą jest także koszt odbudowy muru. Do sprawy wrócimy.

Napisz komentarz
 • Od lat ten mur się wali.Od lat o tym piszę gdzie się da i co – dalej się wali.Chełm,to teoretycznie zarządzane miasto.Kilka lat temu rozwalony mur Czarnieckiego,przy Dziesięciolecia – miał być odbudowany.Parę lat temu zaczął się walić równolegle do Sienkiewicza,tylko ogrodzono.Ludzie,ta ekipa nie jest w stanie zarządzać miastem.

  • Właścicielem muru jest parafia, do tej pory nawet nie zgłosili tego do nadzoru. Naprawdę do wszystkiego trzeba mieszać politykę?

   • To jest właśnie polityka.Za stan zabytku odpowiada właściciel-fakt,ale wszystko dzieje się w Chełmie,a więc władze miasta powinny-po pierwsze rozmawiać z parafią,a jeżeli rozmowy nic nie dadzą,to uruchomić nadzór budowlany,szczególnie gdy stan muru może zagrażać bezpieczeństwu publicznemu.

    Stan ok.130 letniego muru chyba wszystkim jest znany,nie tak dawno „zrekonstruowano” spory odcinek wzdłuż Młodowskiej,a o walącym się murze równolegle do Sienkiewicza władze miasta wiedzą,bo ogrodzono ten fragment.Administracje szkół chyba informują o stanie muru,a ja 4 lata temu w wywiadzie dla Nowego Tygodnia mówiłem o stanie muru wokół Czarnieckiego.

    A jak się zawali i kogoś przygniecie?Nie będzie to wina zaniechania funkcji nadzoru przez władze miasta?

  • Właścicielem muru jest parafia, nawet nie zgłosili tego do nadzoru budowlanego. Naprawdę do wszystkiego trzeba mieszać politykę?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA