REKLAMA
,
Rusza Budżet Obywatelski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rusza piąta edycja Budżetu Obywatelskiego Chełm 2019. Do naszej dyspozycji jest 2.5 mln zł. Wspólnie zdecydujmy na co przeznaczyć te pieniądze. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w sprawie BO w najbliższy czwartek 26 kwietnia.

Reklama

W czwartek, 26 kwietnia 2018 r., o godz. 17:30 w Urzędzie Miasta Chełm, w sali konferencyjnej nr 1 (parter) przy ul. Lubelskiej 65 odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne z mieszkańcami miasta dotyczące Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. W trakcie zostanie omówiona m.in. idea Budżetu Obywatelskiego, jego regulamin oraz zasady zgłaszania i opiniowania zadań.

Urząd Miasta przygotowuje się także do organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami w tej ważnej sprawie. Kwota wydatków Budżetu Obywatelskiego miasta na 2019 rok, przewidziana na realizację zadań, wynosi 2.500.000,00 zł. Zostaną one równo podzielone na 10 osiedli miasta czyli każde osiedle będzie miało do wydania 250 tys. zł na wskazane przez mieszkańców zadania.
Celem konsultacji jest:
• uzyskanie od mieszkańców Chełma, którzy ukończyli 16 lat, propozycji zadań o zasięgu lokalnym do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok;
• dokonanie przez mieszkańców wyboru zadań do Budżetu Obywatelskiego spośród tych, które zostały zakwalifikowane do głosowania.

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski (partycypacyjny) po raz pierwszy wprowadzono w naszym kraju w 2011 roku w Sopocie. W Chełmie został wdrożony trzy lata później za sprawą Chełmskich Organizacji Pozarządowych i Inicjatywy Obywatelskiej „Nasz Chełm”.

Przez kolejne lata chełmianie mogli mieć satysfakcję z realizacji kilkudziesięciu ich własnych pomysłów. Wśród nich przeważały inwestycje drogowe typu modernizacje chodników, parkingów, nawierzchni ulic, ale także np. budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy ZSO nr 8.

Wszelkie informacje o działaniach podejmowanych w związku z Budżetem Obywatelskim, urzędnicy podawać będą do publicznej wiadomości w odrębnych ogłoszeniach umieszczanych m.in. na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Urzędu Miasta Chełm: https://chelm.budzet-obywatelski.org.

Napisz komentarz
 • I w czym emocje,to tylko pic na wode,fotomontarz.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA