REKLAMA
,
Rusza kwalifikacja wojskowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jeżeli urodziłeś się w 2001 roku, będziesz musiał stanąć do kwalifikacji wojskowej. Nie będziesz sam – wezwania dostało kilkuset młodych mężczyzn i kobiet.

Reklama
W poniedziałek, 17 lutego, na terenie Miasta Chełm rozpoczyna się tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Powiatowa Komisja Lekarska dla Miasta Chełm będzie pracowała do 3 kwietnia br. w lokalu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów 15a (stadion miejski).
Do młodych mężczyzn podlegających tegorocznej kwalifikacji wojskowej, zostały wysyłane stosowne wezwania z wyznaczonym terminem i miejscem  stawienia się przed komisją.
Tegoroczna kwalifikacja obejmuje mężczyzn urodzonych w 2001 roku, a także w latach 1996-2000, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Kwalifikacją objęte są też osoby urodzone w latach 1999 i 2000, wobec których orzeczono czasową niezdolność do służby wojskowej i albo okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem tegorocznej kwalifikacji, albo osoby te złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do służby wojskowej.
Kobiety też
Przed komisją zobowiązane są stawić się także kobiety urodzone w latach 1996-2001, które mają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.
Ponadto kwalifikacja obejmuje osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej, jeżeli nie mają do tej pory orzeczonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Co zabrać?
Osoba zgłaszająca się do kwalifikacji wojskowej obowiązana jest przedstawić dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości, aktualną fotografię o wymiarach 3x4cm (bez nakrycia głowy), posiadane dokumenty lekarskie dotyczące stanu zdrowia.

Lepiej nie zapomnieć
Likwidacja służby zasadniczej nie zniosła obowiązku stawienia się przed komisją lekarską. Za niestawienie się do kwalifikacji, podobnie jak wcześniej za niestawienie się przed komisją poborową, grozi grzywna lub nawet ograniczenie wolności.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Walka z covid-19 po chełmsku(?)
Chełm ma nowego skarbnika
REKLAMA