REKLAMA
,
Rusza remont Kolejowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W poniedziałek rozpocznie się remont ulicy Kolejowej. Dla ruchu zamknięty zostanie odcinek od dworca PKP do ulicy Warzywnej. Zmienią się też trasy niektórych autobusów miejskich.

Reklama

W poniedziałek (16 września) ruszy przebudowy ulicy Kolejowej na odcinku od dworca głównego PKP do skrzyżowania z Przemysłową. Wykonawca – Przedsiębiorstwo Drogowe-Mostowe z Włodawy – podzielił sobie zadanie na cztery etapy.  Na pierwszy ogień pójdzie odcinek od al. Piłsudskiego do ulicy Warzywnej. Ulica zostanie zamknięta, a dla zmotoryzowanych wyznaczone będą objazdy.

Objazdy, objazdy…

Konieczność poruszania się objazdami dotyczy także trzech autobusów Chełmskich Linii Autobusowych. Od poniedziałku linie nr 1, 8 i 9 kursować będą objazdem przez: …Przemysłową, Wołyńską, Piłsudskiego, Dworzec PKP.

Na ul. Wołyńskiej (na wysokości MPGK), w obu kierunkach, zostaną ustawione przystanki tymczasowe. Autobusy będą zatrzymywały się również na przystankach: „Piłsudskiego/Bazar” i „Piłsudskiego/Jedność”.

Zakaz ruchu nie będzie obejmował dojazdu do Zakładu Karnego oraz do prywatnych posesji wzdłuż remontowanego odcinka. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, prace w tym miejscu zakończą się  w ostatnich dniach  października.

Pieniądze z UE

Przebudowa jest realizowana w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa transgranicznej infrastruktury Chełma i Łucka”. Remontowany odcinek Kolejowej zyska nową nawierzchnię, chodniki, oświetlenie, powstanie tez nowa ścieżka rowerowa.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 realizowanego w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Inwestycja kosztuje 7 071 363,92 zł.

Remont potrwa do połowy maja 2020 roku.

Napisz komentarz
 • Czy i kiedy ten plac będzie porządnie zrobiony?

 • A mnie zastanawia kto wymyślił Plac Dworcowy ze schodami,zamiast zachować pierwotną wersję.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA