REKLAMA
,
Rusza remont Kolejowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W poniedziałek rozpocznie się remont ulicy Kolejowej. Dla ruchu zamknięty zostanie odcinek od dworca PKP do ulicy Warzywnej. Zmienią się też trasy niektórych autobusów miejskich.

Reklama

W poniedziałek (16 września) ruszy przebudowy ulicy Kolejowej na odcinku od dworca głównego PKP do skrzyżowania z Przemysłową. Wykonawca – Przedsiębiorstwo Drogowe-Mostowe z Włodawy – podzielił sobie zadanie na cztery etapy.  Na pierwszy ogień pójdzie odcinek od al. Piłsudskiego do ulicy Warzywnej. Ulica zostanie zamknięta, a dla zmotoryzowanych wyznaczone będą objazdy.

Objazdy, objazdy…

Konieczność poruszania się objazdami dotyczy także trzech autobusów Chełmskich Linii Autobusowych. Od poniedziałku linie nr 1, 8 i 9 kursować będą objazdem przez: …Przemysłową, Wołyńską, Piłsudskiego, Dworzec PKP.

Na ul. Wołyńskiej (na wysokości MPGK), w obu kierunkach, zostaną ustawione przystanki tymczasowe. Autobusy będą zatrzymywały się również na przystankach: „Piłsudskiego/Bazar” i „Piłsudskiego/Jedność”.

Zakaz ruchu nie będzie obejmował dojazdu do Zakładu Karnego oraz do prywatnych posesji wzdłuż remontowanego odcinka. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, prace w tym miejscu zakończą się  w ostatnich dniach  października.

Pieniądze z UE

Przebudowa jest realizowana w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa transgranicznej infrastruktury Chełma i Łucka”. Remontowany odcinek Kolejowej zyska nową nawierzchnię, chodniki, oświetlenie, powstanie tez nowa ścieżka rowerowa.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 realizowanego w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Inwestycja kosztuje 7 071 363,92 zł.

Remont potrwa do połowy maja 2020 roku.

Napisz komentarz
 • Czy i kiedy ten plac będzie porządnie zrobiony?

 • A mnie zastanawia kto wymyślił Plac Dworcowy ze schodami,zamiast zachować pierwotną wersję.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  REKLAMA