REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Rusza Samochodowa Liga Debiutantów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Automobilklub Chełmski inauguruje tegoroczny cykl Samochodowej Ligi Debiutantów. Przed nami RallySprint o Puchar Firmy DAPEX, już w najbliższą sobotę o godz. 15:00 na Torze Zawadówka.

– Przewidujemy co najmniej cztery imprezy tego cyklu w tym roku – komentuje Grzegorz Gorczyca – prezes Automobilklubu. Chcesz wziąć udział w imprezie? Wystarczy, że posiadasz sprawny, ubezpieczony samochód, a już potem rozpoczyna się walka o medale i puchary. Otrzymają je jednak wyłącznie “debiutanci”, czyli kierowcy, którzy do tej pory nie zostali sklasyfikowani w żadnych klasyfikacjach samochodowych Polskiego Związku Motorowego. Na pozostałych czekają upominki. Wpisowe do udziału w imprezie wynosi 40 zł, a dla członków Automobilklubu Chełmskiego 30 zł.

Zasady

Uczestnicy przejadą minimum pięć prób sprawnościowych. Trasa toru została poprawiona i lepiej zabezpieczone zostały pewne elementy, szczególnie w hali. Pomiar czasu będzie oczywiście elektroniczny. Próby będą tak ustawione, żeby kolejni uczestnicy mogli startować nie czekając aż poprzednik pojawi się na mecie, co zapewni sprawne przeprowadzenie zawodów. RallySprint zostanie rozstrzygnięty w klasyfikacji generalnej oraz w czterech klasach według pojemności skokowej silnika: do 1300, do 1600, do 2000 i powyżej 2000 ccm. Trzej najlepsi kierowcy w klasyfikacji generalnej dostaną puchary, trzej najlepsi w każdej z klas otrzymają medale. Po uroczystości zakończenia imprezy będzie jeszcze czas dla tych, którzy jeszcze będą chcieli skorzystać z toru.

Automobilklub Chełmski przypomina, że w rallysprintach klasyfikowani są tylko kierowcy, jednak jeśli chcą mogą jechać z pilotem. Jednak wydaje się, że pilot będzie zbędnym balastem, gdyż raczej nie będzie możliwości pomylenia trasy. W klasyfikacji końcowej zostaną sklasyfikowani wszyscy uczestnicy, nie będzie wymogu członkostwa w klubie Polskiego Związku Motorowego.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*