REKLAMA
,
Ruszają zapisy na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jarmark Bożonarodzeniowy to coroczna tradycja na chełmskim rynku. Świąteczne kramy zajmą Plac Łuczkowskiego na kilka dni przed Wigilią.

Choć do świąt zostało jeszcze sporo czasu, miasto już teraz przyjmuje zgłoszenia od wystawców zainteresowanych Bożonarodzeniowym Jarmarkiem. Pierwsi chętni dzwonili do urzędu jeszcze we wrześniu. Przed świętami na placu Łuczkowskiego rozstawią się sprzedawcy ozdób świątecznych, pamiątek, garmażerki czy innych własnych wyrobów konsumpcyjnych. Stanie tu blisko 30 namiotów handlowych. Miejsce znajdzie się dla wszystkich chętnych.

Reklama

Tradycyjnie chełmski jarmark odbywał się zazwyczaj w ostatni weekend przed Wigilią. Ta w tym roku wypada w niedzielę, przez co termin jarmarku może ulec zmianie.

Są różne propozycje. Ostatni piątek i sobota zdaniem niektórych to zły termin z uwagi na fakt, iż większość osób będzie zajęta domowymi przygotowaniami do świąt. Z kolei wcześniejszy weekend to po prostu trochę za wcześnie. Najprawdopodobniej jednak jarmark odbędzie się w końcówce tygodnia przed Wigilią – mówi Krystyna Majówka, dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru chełmskiego magistratu.

Bardzo prawdopodobne, że wzorem ostatnich lat, jarmark połączony zostanie z Wigilią Wszystkich Chełmian – wydarzeniem, które jest okazją do wspólnej degustacji potraw, składania życzeń i śpiewania kolęd. Dokładny termin również nie jest jeszcze znany, ale jak zapewniają urzędnicy, w listopadzie wszystkie szczegóły powinny być już uzgodnione.

Firmy, które chcą wystawić swoje produkty powinny zgłaszać się telefonicznie. Numer: (82) 565 54 66.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA