REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ruszają “Zdrowotne Czwartki z Samorządem”
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Dzisiaj chełmianie mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. I tak będzie we wszystkie czwartki sierpnia. Sprawdź szczegóły.

Reklama

“Zdrowotne Czwartki z Samorządem” to wspólna akcja organizowana przez Urząd Miasta Chełm oraz Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie. Jej celem jest profilaktyka zdrowia.

Mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych. Ich zakres – ze względów epidemiologicznych – jest w tym roku nieco ograniczony – ale warto skorzystać z okazji. Będzie można zrobić sobie badania m.in. ciśnienia krwi, poziomu cukru, cholesterolu, pomiar tkanki tłuszczowej oraz wskaźnik BMI. Uczestnicy projektu dostaną też materiały edukacyjne dotyczące zdrowego trybu życia.

Każdego roku korzystam z tych badań – mówi pani Janina. – To bardzo ważne dla ludzi w moim wieku, zresztą w każdym wieku. Nie są to oczywiście jakieś specjalistyczne badania, tylko podstawowe, ale ich wyniki mogą dużo powiedzieć o naszym zdrowiu. Jest to ważne zwłaszcza teraz, kiedy kontakt z lekarzem rodzinnym mam tylko przez telefon.

Na bezpłatne badania profilaktyczne możemy się wybrać w każdy czwartek sierpnia, w godzinach od 8.30 do 11.00. Kolejne terminy badań to: 6, 13, 20 i 27 sierpnia.

Specjaliści czekają na nas przy ul. Obłońskiej 20, przy siedzibie Departamentu Spraw Obywatelskich UM. W ramach akcji przebadanych zostanie łącznie 200 pełnoletnich mieszkańców miasta, u których dotychczas nie rozpoznano chorób układu krążenia.
Aby skorzystać z badań, wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama