REKLAMA
,
Ruszyła akcja „Stop uchodźcom”. Zbierają podpisy w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

– Musimy jako naród dbać o nasze prawa, a nie tylko wypełniać obowiązki – komentuje Krzysztof Żurawski z „Demokracji Bezpośredniej”, który podjął się zbiórki podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjmowania imigrantów. Akcję zainaugurował Ruch Kukiz’15, a może wziąć w niej każdy obywatel.

Reklama

W ubiegły poniedziałek środowiska polityczne w całej Polsce zainaugurowały akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjęcia uchodźców przez Polskę. Zbiórka nie ma terminu ostatecznego, jednak celem jest zebranie 500 tysięcy podpisów w trakcie najbliższych czterech tygodni. Za tą inicjatywą stoi ruch Kukiz’15, do którego będzie wysyłać formularze lub przynosić je do biur poselskich.

„To problem Niemiec”

– Chełmianie, którzy podpisali się za referendum mówią, że raczej powinien być to problem Niemiec, bo to oni wywołali cały ten zamęt. Inni twierdzą, że są inne sposoby wsparcia, tym, którzy naprawdę potrzebują pomocy – komentuje Krzysztof Żurawski z Demokracji Bezpośredniej, który przeprowadza zbiórkę podpisów w Chełmie.  Jak zaznacza, mieszkańcy regionu boją się, że w okolicy powstanie ośrodek, w którym zostaną ulokowani uchodźcy z Bliskiego Wschodu. Z uzyskanych przez niego relacji, wstępne zapytania w sprawie pustych mieszkań otrzymali już mieszkańcy Kamienia. – Znajomego  i jego sąsiadów pytano, czy nie przeszkadzałoby im, gdyby w dwóch pustych mieszkaniach na klatce zamieszkali uchodźcy – dodaje Żurawski.

Według ustaleń, Polska ma przyjąć około 7 tysięcy uchodźców. Jeszcze w 2016 roku trafią do nas ci, którzy obecnie przebywają na terenie Włoch i Grecji. Będą to obywatele Syrii oraz Erytrei. Będzie to nie więcej niż 400 osób. Polska dotychczas reprezentuje stanowisko o jak najszybszym wcieleniu planu, który zabezpieczy granice krajów oraz pomoże w rozróżnieniu uchodźców od imigrantów ekonomicznych.

Więcej informacji na stronie Dzień Referendalny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA