REKLAMA
,
Ruszyły wypłaty „trzynastek”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 9,5 tys. emerytów i rencistów otrzymało już tzw. trzynastki z Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju. Wypłaty dotarły na razie do osób, które pobierają emerytury i renty każdego 1. dnia miesiąca.

Reklama

Łączna kwota zrealizowanych w tym terminie wypłat dla klientów biłgorajskiego ZUS to 12,7 mln zł. Jednorazowe dodatkowe świadczenie pieniężne otrzymają w kwietniu osoby pobierające: emerytury, renty, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające, świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne.
„Trzynastkę” dostaną pod warunkiem, że miały prawo do wypłaty jednego z tych długoterminowych świadczeń na 31 marca.

ZUS wypłaca trzynastki razem ze świadczeniami przysługującymi za kwiecień. To znaczy, że emeryci i renciści otrzymają jeden przekaz lub przelew, który będzie sumą ich comiesięcznego świadczenia i trzynastki. Kolejne terminy wypłat to 5, 6, 10, 15, 20 i 25 kwietnia. Zakład realizuje wypłaty z urzędu, czyli nie trzeba składać w tej sprawie żadnych wniosków.

Tegoroczne świadczenie wynosi 1338,44 zł brutto. Nie będzie z niego potrącany podatek. To znaczy, że dla każdego trzynastka wyniesie 1217,98 zł „na rękę”.
Wyjątkiem są renty rodzinne – jeśli jedną rentę rodzinną pobiera kilka osób, to dostają jedną trzynastkę podzieloną na równe części. Trzynastki nie podlegają egzekucjom, więc nie może ich zająć komornik.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA