REKLAMA
,
Rysunki w uczelnianej bibliotece
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wystawa rysunku Edyty Kuklewskiej jest do obejrzenia w bibliotece PWSZ w Chełmie. Seria zatytułowana „widzimisie” będzie tu gościć do końca lipca.

Reklama

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę rysunku Edyty Kuklewskiej „widzimisie”. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54.

Edyta Kuklewska ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w 1996 r. Zdobyła dyplom z wyróżnieniem z rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. W latach 1996-1998 ukończyła podyplomowe studia ze scenografii w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, projektowaniem i malarstwem. Pracuje jako nauczyciel plastyki, rysunku oraz przedmiotów projektowych w lubelskich szkołach. W dorobku ma ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Artystka mówi o sobie:

podobno rysuję widzimisie. wydaje się to być prawdą. szukam na kartce tego, co widzę, a są to widoki z różnych zakątków wszystkich pięciu stron mojego świata. widzimisie są całkowicie bezużyteczne – są, bo chcę, żeby były. przeglądają się tylko w swoich odbiciach przez dziurawe oko albo ukrywają w ołówku, schowane w papierowych bielach mają kształt zgubień, snów i wędrówek…

Wystawa w Bibliotece PWSZ w Chełmie to przegląd różnych tematów i technik rysunkowych. Obok prac wykonanych ołówkiem, znajdują się też takie, które powstały za pomocą kredek lub odrobiny farby.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA