REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Rysunki w uczelnianej bibliotece
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wystawa rysunku Edyty Kuklewskiej jest do obejrzenia w bibliotece PWSZ w Chełmie. Seria zatytułowana „widzimisie” będzie tu gościć do końca lipca.

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę rysunku Edyty Kuklewskiej „widzimisie”. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54.

Edyta Kuklewska ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w 1996 r. Zdobyła dyplom z wyróżnieniem z rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. W latach 1996-1998 ukończyła podyplomowe studia ze scenografii w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, projektowaniem i malarstwem. Pracuje jako nauczyciel plastyki, rysunku oraz przedmiotów projektowych w lubelskich szkołach. W dorobku ma ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Artystka mówi o sobie:

podobno rysuję widzimisie. wydaje się to być prawdą. szukam na kartce tego, co widzę, a są to widoki z różnych zakątków wszystkich pięciu stron mojego świata. widzimisie są całkowicie bezużyteczne – są, bo chcę, żeby były. przeglądają się tylko w swoich odbiciach przez dziurawe oko albo ukrywają w ołówku, schowane w papierowych bielach mają kształt zgubień, snów i wędrówek…

Wystawa w Bibliotece PWSZ w Chełmie to przegląd różnych tematów i technik rysunkowych. Obok prac wykonanych ołówkiem, znajdują się też takie, które powstały za pomocą kredek lub odrobiny farby.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*