REKLAMA
,
Rząd da na stołówki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nawet 80 tys. zł będą mogły otrzymać samorządy na doposażenie istniejących stołówek szkolnych lub zorganizowanie nowych.

Reklama

Dofinansowanie będzie mogło być przyznane na zorganizowanie nowych stołówek szkolnych, doposażenie i adaptację już działających oraz tych, które obecnie nie funkcjonują, ale mogą zostać uruchomione. Na ten cel samorządy mogą dostać z programu do 80 tys. zł. Możliwe będzie także uzyskanie wsparcia na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni). W tym przypadku maksymalne dofinansowanie wyniesie 25 tys. zł.

Wsparcie finansowe będzie udzielane wyłącznie na realizację jednego z tych działań, a każdy z organów prowadzących w czasie trwania programu może otrzymać rządowe pieniądze tylko raz dla danej szkoły. Warunkiem otrzymania dotacji jest zapewnienie przez gminę 20 proc. wkładu własnego.

Wnioski o udzielenie wsparcia finansowego samorządy będą składały do wojewody właściwego ze względu na siedzibę szkoły. Na złożenie wniosku będzie czas do 30 kwietnia.

Do końca czerwca pieniądze trafią do samorządu. Wakacje to dobry moment na remonty w szkołach – podkreśla Anna Zalewska, minister edukacji.

Realizacja modułu 3 Programu jest planowana na pięć kolejnych lat. Z budżetu państwa będzie na ten cel przeznaczonych 200 mln zł, po 40 mln zł w każdym roku.

Źródło: kurier.pap.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Nowo powołani przez Prezydenta Banaszka prezesi miejskich spółek nie wróżą nic lepszego. Szkoda że nowy Prezydent najpier zapewnia stołki dla kolegów a nie stawia na fachowców.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Podziękowania dla czerwonej Pani Agatki co taki bajzel zostawiła każda spółka miejska zadłużona

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA