REKLAMA
,
Są fundusze dla niepełnosprawnych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto Chełm otrzymało dwa miliony złotych z PFRON, na dofinansowania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. W tym roku – o prawie 47 tysięcy zł mniej niż w roku ubiegłym.

Reklama

Łączna wysokość środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnsoprawnych w 2015 roku wynosi 2 055 776 zł. Największą część tej kwoty zostanie przeznaczona na warsztaty terapii zajęciowej – 739 800 zł dla Ośrodka Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie oraz warsztatów przy Ośrodku Integracyjnym Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Prometeusz” – kwota 443 880 zł.

Wszyscy ci, którzy zaopatrują się w sprzęt rehabilitacyjny i przedmioty ortopedyczne, mogą liczyć na fundusze z puli 400 tys. złotych. 80 tysięcy powędruje na dofinansowania likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i technicznych.

Niewiele, bo jedynie 2 tysiące złotych przeznaczono na usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika. Na organizację imprez kulturalnych i sportowych przydzielono 20 tysięcy złotych. Reszta funduszy, czyli 150 tysięcy, powędruje na zwrot wydatków na instrumenty rynku pracy na rzecz niepełnosprawnych.

Chcesz otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON i mieszkasz na terenie miasta Chełm? Złóż podanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Więcej informacji tutaj.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA