REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Są fundusze dla niepełnosprawnych
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Miasto Chełm otrzymało dwa miliony złotych z PFRON, na dofinansowania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. W tym roku – o prawie 47 tysięcy zł mniej niż w roku ubiegłym.

Łączna wysokość środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnsoprawnych w 2015 roku wynosi 2 055 776 zł. Największą część tej kwoty zostanie przeznaczona na warsztaty terapii zajęciowej – 739 800 zł dla Ośrodka Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie oraz warsztatów przy Ośrodku Integracyjnym Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych “Prometeusz” – kwota 443 880 zł.

Wszyscy ci, którzy zaopatrują się w sprzęt rehabilitacyjny i przedmioty ortopedyczne, mogą liczyć na fundusze z puli 400 tys. złotych. 80 tysięcy powędruje na dofinansowania likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i technicznych.

Niewiele, bo jedynie 2 tysiące złotych przeznaczono na usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika. Na organizację imprez kulturalnych i sportowych przydzielono 20 tysięcy złotych. Reszta funduszy, czyli 150 tysięcy, powędruje na zwrot wydatków na instrumenty rynku pracy na rzecz niepełnosprawnych.

Chcesz otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON i mieszkasz na terenie miasta Chełm? Złóż podanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Więcej informacji tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*