REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Są pieniądze na kulturę w sieci
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Do 20 kwietnia samorządowe instytucje kultury mogą składać wnioski o dofinansowanie w programie „Kultura w sieci”. MKiDN opublikowało szczegóły dotyczące wsparcia.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło założenia nowego programu wsparcia dla artystów, twórców oraz instytucji, które ze względu na trwającą epidemię, nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie.

„Kultura w sieci” to środki na zmianę formy upowszechniania działalności twórczej lub prezentacji jej efektów w elektronicznych kanałach komunikacji, przede wszystkim w Internecie.

Program składa się z dwóch elementów – programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu dotacyjnego, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury. Program stypendialny jest kierowany do osób fizycznych, twórców i artystów.
Z kolei o dotację z programu NCK mogą się starać organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury. Z tej formy dofinansowania wyłączone są instytucje narodowe, instytucje prowadzone lub współprowadzone przez MKiDN, szkoły i uczelnie artystyczne.

Łączny budżet programu „Kultura w sieci” wynosi 20 mln zł. 5 mln zostanie przeznaczonych na stypendia dla artystów, 15 mln – dla instytucji i organizacji.

Samorządowe instytucje w ramach programu mogą ubiegać się o dofinansowanie m.in. na webinaria i kursy e-learningowe z zakresu edukacji kulturalnej, koncerty czy spektakle online, wirtualne spacery po miejscach kultury czy e-booki i audiobooki. Pieniądze można także pozyskać np. na tworzenie stron, gier internetowych i aplikacji mobilnych z dziedziny kultury.

Wnioski w programie można składać do 20 kwietnia. Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania został określony na od 1 maja do 30 października 2020 roku.

Dofinansowanie zadania może wynosić do 100 proc. budżetu zadania. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 5 tys. zł, a maksymalna 150 tys. zł.

Źródło: kurier.pap.pl

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Świetnie! Jestem webdesignerem i tworzę w webwavecms.com – taka informacja mi się przyda.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *