REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie
Są pieniądze na remont muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie muzeum zdobyło fundusze na kontynuację remontu swojego budynku przy Lubelskiej 57. 

Reklama

Informowaliśmy niedawno, że Muzeum Ziemi Chełmskiej zabiega o fundusze zewnętrzne na swoją działalność. Placówce szczególnie zależało na kontynuowaniu remontu jednego ze swoich budynków czyli kamienicy z „zielonymi drzwiami” przy ul. Lubelskiej 57.

I udało się! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie poinformowało, że przyznało chełmskiemu muzeum 150 tys. zł.

Pieniądze te pozwolą więc na wznowienie prac remontowych przy Lubelskiej 57. Planuje się wydać je m.in. na prace konserwatorskie elewacji, wymianę stolarki drzwiowej i drugi etap naprawy dachu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Oczywiście to była ironia.
  Są różnice między dawnymi i nowymi czasy ale kiedyś byliśmy młodsi i mniej tolerancyjni. Dzisiaj za to mniej nadziei że coś można zrobić lepiej i w sumie jest jak było.
  Musiałem wyjaśnić bo mi znowu Gasni zarzuci że jestem piewca komuny.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Rozrzewnienie… Ja tak tego nie widzę. Zbyt dużo mnie dzieli od tych ludzi i mentalności tamtej epoki. Widzę natomiast coś co było a teraz już nie istnieje, lub ginie na ostatnich oddechach bez możliwości reaktywacji. Ludzie przemijają, to prawda, ale powinna być wspomagana i wspierana wymiana pokoleń, by następcy kultywowali umiejętności artystyczne na naszym terenie. Czasy się zmieniają, ale czy tradycje i umiejętności stanowiące o naszej tożsamości muszą zginąć? Tego nie zastąpią najlepsze szkoły. Nikomu na tym nie zależy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Andrzeju Sawa wierz mi nie chce Ciebie pokonać, tylko bądź łaskaw i wytłumacz w jakich zawodach startujemy ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Pytasz o kulturę, dla mnie jest to wszystko co uczy wrażliwości na odbiór wszystkiego co jest prawdziwe.
  Nie ma znaczenia rodzaj uprawianej profesji. Czy to etnografia czy klasyka.
  Istotą dla mnie jest odbiór w jaki ludzie dokonują ocen. Kiedyś pewien postkomunistyczny wiceprezydent powiedział o pewnym kandydacie na dyrektora muzeum. Ona się nie nadaje, jest taka kulturalna.
  Nie chce mi się jeździć po PiS ale myślę, że ich wpływ na kulturę będziemy wspominali z równym rozrzewnieniem jak teraz komunę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kultura prawdziwa, cóż to za zwierz?
  Tak szerokie pojęcie, że każdy ze swoimi przekonaniami może mieć rację – zarówno ten z wysublimowanym gustem w wyjątkowo wygodnym fotelu, jak i ten, który sam zechce się spocić w szkole, czy ognisku muzycznym, a następnie jak się powiedzie i wystarczy samozaparcia i talentu, wylewać litry potu na sali prób filharmonii aby zadowolić gusta tego, czy innego grymaśnego konesera we wspomnianym na samym początku fotelu. Nic się z niczego nie bierze, zawsze musi być zaczyn, by powstał smaczny chlebek, dlatego jest bardzo ważna praca u podstaw i sito oddzielające rokujące ziarno od plew, i chociaż symboliczna zachęta do rozwoju, a tego akurat wyjątkowo brakuje, bo o tym decydują niestety dyletanci na różnych szczeblach władzy. Zawsze któryś ze szczebli tej drabiny musi być wyjątkowo parszywie zbutwiały.
  Przypomniał mi się pewien epizod z książki o Zbyszku Wodeckim, kiedy jeszcze pracował jako klasyczny skrzypek w filharmonii krakowskiej. Porwali się z kolegą na zastępstwo w jednej z utytułowanych małopolskich kapel ludowych. I co? Zonk. Oni, szablonowi klasycy mieli bardzo poważne z tym problemy, zmieniając bardzo szybko lekceważący stosunek do tej dyscypliny. Bo czy np taka ludowizna, czy inna prymitywna artystyczna działalność to nie jest kultura? Jest i to najprawdziwsza, bo leży u samych źródeł. Z niej się wywodzi wszystko inne. Szeroką wiedzą na ten temat dysponują oczywiście etnografowie i antropolodzy kultury.
  Obserwując zapędy Pisu co do chęci szerzenia nowego ładu, podzielam zdanie i obawy. Jedna nadzieja, ale i zagrożenie w tym, że czego się nie dotkną, to jak zwykle spaprają odnosząc oczywiście propagandowy sukces.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Andrzeju Sawa, naprawdę nie chodzi o to że jesteś nudny tylko upierdliwy jak ci coś wejdzie na myśl.
  Co do sali koncertowej w sw.Mikolaju to jest na światowym poziomie i mam nadzieję że niedługo będzie okazja się i tym przekonać ale to nią ja dysponuje informacjami.
  Tradycyjnie pisz na urząd.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama