REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Są rowery dla niepełnosprawnych
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Już od dziś osoby niepełnosprawne mogą korzystać z rowerów trójkołowych. Wypożyczalnię uruchomił Warsztat Terapii Zajęciowej w Chełmie.

Reklama

Przełamujemy bariery! – cieszą się w chełmskim Warsztacie Terapii Zajęciowej i na FB pokazują zdjęcia rowerów trójkołowych. Pięć pojazdów od dziś (środa, 23 maja) można wypożyczać bezpłatnie w WTZ przy ul. Lubelskiej 135 E, tel. 82 565-67-66. To pierwsza taka wypożyczalnia w regionie.
Rowery dostępne są w trzech rozmiarach, mają specjalną konstrukcję, są stabilne i wygodne w użytkowaniu. Umożliwiają prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością oraz osobom starszym i dzieciom.

Warsztat pozyskał rowery dzięki wsparciu Fundacji Eco Textil. Fundacja zapewnia też serwis pojazdów lub wymianę w przypadku uszkodzenia. Eco Textil całkowicie bezpłatnie przekazuje rowery rehabilitacyjne swoim partnerom. Okazuje się, że zapotrzebowanie na taki sprzęt jest w kraju tak wielkie, że realizacja programu Rower dla Niepełnosprawnego od blisko pięciu lat jest najważniejszą częścią działalności instytucji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama