REKLAMA
,
Samochód zarejestrujesz „normalnie”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wydział Komunikacji  chełmskiego Urzędu Miasta pracuje w zasadzie bez zmian, mimo ograniczeń wynikających z „czerwonej strefy”. Sprawdź, jak zarejestrować samochód.

Reklama
W związku z „czerwoną strefą”, chełmski Urząd Miasta przeszedł na zdalną obsługę mieszkańców. O szczegółach informowaliśmy tutaj. Nieco inaczej zorganizowana jest praca Wydziału Komunikacji.
Pomimo ograniczeń w bezpośredniej obsłudze interesantów Urzędu Miasta Chełm spowodowanych pandemią koronawirusa WYDZIAŁ KOMUNIKACJI PRACUJE „NORMALNIE”, czyli w formule wprowadzonej 16 lipca 2020 r. – czytamy na stronie Miasto Chełm.

Jak to wygląda w praktyce? Każdego dnia rano od godz. 7.30, a we wtorki od godz. 8.30 mieszkańcy mogą pobierać numer z godziną załatwienia sprawy. Jak zapewniają urzędnicy, nie ma potrzeby przychodzić wcześniej, bo rozdysponowanie numerów zajmuje maksymalnie 10 minut. Interesanci umawiani są na konkretną godzinę w odstępach co 10-15 minut.

By zarejestrować pojazd, wystarczy przyjść na umówioną godzinę. Złożenie wniosku, wraz z wymaganymi załącznikami, trwa kilka minut. Odbiór decyzji o rejestracji czasowej pojazdu oraz pozwolenie czasowe („miękki dowód”) wydawane są z reguły jeszcze tego samego dnia.

Takie rozwiązanie zapobiega tworzeniu się kolejek w budynku i zmniejsza ryzyko zakażenia się. Przy okazji urzędnicy przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa, zachowaniu bezpiecznego dystansu i dezynfekcji rąk. W holu Wydziału Komunikacji przy ul. Lubelskiej 63 może w tym samym czasie przebywać nie więcej niż 5 osób.

Wnioski do wypełnienia można sobie wcześniej pobrać ze strony www.chelm.pl pod linkiem http://www.chelm.pl/www/eurzad/index.php/wydzial-komunikacji. Są też wyłożone w holu wydziału.

Napisz komentarz
 • Jesteśmy na dobrej drodze, by kupić auto. Przejrzeliśmy już oferty na https://kupimyauto.com/skup-aut-szubin i mamy kilka typów. Obawiamy się tylko rejestracji, bo urzędy działają inaczej niż zwykle.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA