REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Samolotowe mistrzostwa nad Chełmem
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Rozpoczynają się Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski. Na lotnisku Depułtyczach Królewskich koło Chełma organizuje je chełmska PWSZ.

Od 3 do 9 września br., na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie w Depułtyczach Królewskich najlepsi piloci zmierzą się w 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów i 47. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Organizatorem wydarzenia jest PWSZ w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP. Sponsorem wydarzenia, a także drużyny PWSZ w Chełmie, są linie lotnicze Enter Air.

Na siedem dni niebo nad Chełmem zmieni się w arenę, na której podniebną rywalizację podejmą najlepsi z najlepszych. Zawody są cyklem przygotowań Reprezentacji Polski do 24. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym oraz kwalifikacją pilotów do Samolotowej Kadry Narodowej AP 2019.

Cieszę się, że możemy być organizatorem tego prestiżowego wydarzenia. Jestem przekonany, że zarówno odpowiednia infrastruktura, jaką dysponujemy, a także nasze doświadczenie przy organizacji imprez lotniczych, przyczynią się do tego, aby zawody były przeprowadzone na najwyższym poziomie, z zachowaniem należytego bezpieczeństwa. Oczywiście organizacja nie byłaby możliwa bez odpowiedniej współpracy i zaangażowania wszystkich partnerów – powiedział dr hab. Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej uczelni.

Zawody wsparło finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki, które sukcesywnie angażuje się w działania związane z propagowaniem i rozwijaniem kultury lotniczej. Sponsorem została też największa czarterowa linia lotnicza w Polsce – Enter Air, która już po raz kolejny wspiera też finansowo drużynę pilotów PWSZ w Chełmie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*