REKLAMA
,
Samorząd wspiera chełmskie firmy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy przedsiębiorcy nie zapłacą podatku od nieruchomości za listopad i grudzień br. Taką pomoc zatwierdziła wczoraj Rada Miasta Chełm.

Reklama

Rada Miasta Chełm przyjęła wczoraj (25 listopada) uchwałę w sprawie wprowadzenia zwolnień z podatku od nieruchomości. To pomoc dla chełmskich przedsiębiorców działających w branżach najbardziej dotkniętych skutkami „koronakryzysu”.
Dostępny jest też wniosek o przyznanie 5 tys. zł bonifikaty na pokrycie kosztów związanych z usługami komunalnymi.

Niedawno chełmscy przedsiębiorcy apelowali do Prezydenta Miasta Chełm o przyspieszenie działań związanych z wdrażaniem miejskiej strategii walki z pandemią.  I oto na ostatniej sesji Rady Miasta mamy poniekąd odpowiedź na ten głos.

W ramach miejskiej strategii walki z Covid-19 samorząd przygotował pakiet wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców działających w branżach najbardziej dotkniętych skutkami koronakryzysu – gastronomii i fitness.
Epidemia to wyzwanie zdrowotne, ale także gospodarcze. W tej trudnej chwili Chełm wspiera przedsiębiorców działających na terenie miasta w branżach, które objęły restrykcje sanitarne – mówi prezydent Jakub Banaszek.
Dlatego prezydent przedłożył Radzie Miasta projekt uchwały zwalniający z zapłaty podatku od nieruchomości. Zwolnienie to dotyczy listopada i grudnia 2020 roku. Skorzystać z niego mogą przedstawiciele branży gastronomicznej oraz fitness.
Podczas głosowania „za” opowiedziało się 21 radnych.
Szczegóły dotyczące wsparcia oraz załączniki dla osób, które chcą z niego skorzystać, znajdziecie w linku: http://chelmmiasto.esesja.pl/posiedzenie/6794a76f-d068-4
Inną z form przygotowanej pomocy jest też bonifikata o wartości 5 tys. zł na pokrycie kosztów związanych z usługami komunalnymi świadczonymi przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Firmy zainteresowane tą formą wsparcia mogą pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej  www.chelm.pl (link poniżej).

Departament Komunalny Urzędu Miasta Chełm czekać będzie  na wnioski do 15 grudnia br.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, wprowadzenie zwolnień z podatku od nieruchomości zmniejszy obciążenia regulacyjne ponoszone przez przedsiębiorców. A to ułatwi im przetrwanie trudnego okresu pandemii i ograniczy ryzyko zwalniania pracowników.

Napisz komentarz
 • Wazelinka Radosław!
  Do tego po sztubacku.?

 • Super pomoc dla firm. Brawo Jakub Banaszek.

  • Rozumem, że wiesz, o czym piszesz, np. wiesz, jaki odsetek w rocznych całkowitych kosztach mikro-, małej i średniej firmy stanowi podatek od nieruchomości za dwa miesiące? Żeby nie było, że kontestuję, każda pomoc jest ważna. Nie każdy PR jest dobry.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA