REKLAMA
,
Samorządy stawiają na sport i edukację
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczestnicy konferencji Edukacja Przyszłości 2019 mieli się początkowo spotkać w Lublinie na początku kwietnia. Ze względu jednak na zapowiadany przez ZNP strajk pracowników oświaty, organizatorzy przesunęli termin wydarzenia na 21-22 maja br.

Reklama

Ludzie kultury, sportowcy, nauczyciele, przedstawiciele biznesu i urzędnicy spotkają się w Lublinie, żeby dyskutować o tym co jest dla nich najważniejsze.

Pokażemy najnowsze trendy, omówimy problemy, wskażemy innowacje w oświacie i kulturze. Podczas wieczornej gali uhonorujemy laureatów rankingu „Samorządy przyjazne klubom piłkarskim”, który zorganizowaliśmy pod patronatem PZPN – zapowiadają organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia Edukacja Przyszłości 2019 są Municipium S.A., wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” oraz Miasto Lublin. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 21-22 maja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Weźmie w nim udział około czterystu liderów świata samorządu odpowiedzialnych za oświatę, kulturę i sport w JST, przedstawiciele biznesu. Na spotkanie złożą się 4 konferencje:
– Zarządzanie oświatą i dyrektorzy szkół,
– Kultura i Sport,
– Multimedialna szkoła,
– Szkolnictwo Branżowe.

Na uczestników czekać będzie również 20 paneli dyskusyjnych i debat, ponad 80 prelegentów oraz 400 uczestników. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

– Poprzednia edycja naszej konferencji pokazała, że jest to doskonałe miejsce do rozmowy o wyzwaniach stojących przed polską oświatą oraz o praktycznych rozwiązaniach problemów edukacyjnych i wychowawczych – podkreślają organizatorzy. – Dyskutujemy także o problemach zarządzania instytucjami kultury oraz życia sportowego w gminach wiejskich i miastach. Tak przygotowana tematyka konferencji jest ważna i zachęca do udziału nie tylko dla liderów samorządowych, ludzi kultury, sportu i dziennikarzy, ale także świat biznesu.

W tym roku podczas wieczornej gali uhonorowani zostaną laureaci rankingu „Samorządy przyjazne klubom piłkarskim”. Podstawą rankingu jest specjalnie przygotowany zestaw wskaźników oparty o udział środków przekazanych klubom piłkarskim w wydatkach gminy ogółem, oraz m.in. wyniki sportowe dofinansowanych klubów. Ranking będzie przeprowadzony w kilku kategoriach: województwa, powiaty, gmin miejsko – wiejskie i gminy wiejskie.
Nagrodą dla laureatów będą m.in. bilety na Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2019. Trafią one do dzieci i młodzieży z nagrodzonych samorządów.

Szczegółowy program, a także możliwość zgłoszenia udziału w konferencji znajdziecie tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA