REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Samorządy stawiają na sport i edukację
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Uczestnicy konferencji Edukacja Przyszłości 2019 mieli się początkowo spotkać w Lublinie na początku kwietnia. Ze względu jednak na zapowiadany przez ZNP strajk pracowników oświaty, organizatorzy przesunęli termin wydarzenia na 21-22 maja br.

Ludzie kultury, sportowcy, nauczyciele, przedstawiciele biznesu i urzędnicy spotkają się w Lublinie, żeby dyskutować o tym co jest dla nich najważniejsze.

Pokażemy najnowsze trendy, omówimy problemy, wskażemy innowacje w oświacie i kulturze. Podczas wieczornej gali uhonorujemy laureatów rankingu „Samorządy przyjazne klubom piłkarskim”, który zorganizowaliśmy pod patronatem PZPN – zapowiadają organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia Edukacja Przyszłości 2019 są Municipium S.A., wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” oraz Miasto Lublin. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 21-22 maja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Weźmie w nim udział około czterystu liderów świata samorządu odpowiedzialnych za oświatę, kulturę i sport w JST, przedstawiciele biznesu. Na spotkanie złożą się 4 konferencje:
– Zarządzanie oświatą i dyrektorzy szkół,
– Kultura i Sport,
– Multimedialna szkoła,
– Szkolnictwo Branżowe.

Na uczestników czekać będzie również 20 paneli dyskusyjnych i debat, ponad 80 prelegentów oraz 400 uczestników. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

– Poprzednia edycja naszej konferencji pokazała, że jest to doskonałe miejsce do rozmowy o wyzwaniach stojących przed polską oświatą oraz o praktycznych rozwiązaniach problemów edukacyjnych i wychowawczych – podkreślają organizatorzy. – Dyskutujemy także o problemach zarządzania instytucjami kultury oraz życia sportowego w gminach wiejskich i miastach. Tak przygotowana tematyka konferencji jest ważna i zachęca do udziału nie tylko dla liderów samorządowych, ludzi kultury, sportu i dziennikarzy, ale także świat biznesu.

W tym roku podczas wieczornej gali uhonorowani zostaną laureaci rankingu „Samorządy przyjazne klubom piłkarskim”. Podstawą rankingu jest specjalnie przygotowany zestaw wskaźników oparty o udział środków przekazanych klubom piłkarskim w wydatkach gminy ogółem, oraz m.in. wyniki sportowe dofinansowanych klubów. Ranking będzie przeprowadzony w kilku kategoriach: województwa, powiaty, gmin miejsko – wiejskie i gminy wiejskie.
Nagrodą dla laureatów będą m.in. bilety na Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2019. Trafią one do dzieci i młodzieży z nagrodzonych samorządów.

Szczegółowy program, a także możliwość zgłoszenia udziału w konferencji znajdziecie tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*