REKLAMA
,
Sawin. Zapłaciła 2 tysiące mandatu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mandat w wysokości 2000 złotych dostała w miniony weekend mieszkanka gminy Chełm. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 61 kilometrów na godzinę. Na trzy miesiące straciła też prawo jazdy.

Reklama

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie prowadzili w niedzielę (16 stycznia) pomiar prędkości w miejscowości Sawin. Zatrzymali tam do kontroli samochód marki Volvo. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 61 km/h w terenie zabudowanym przez kierującą 29-letnią mieszkankę gminy Chełm. Zgodnie z nowymi przepisami, za popełnione wykroczenie kobieta dostała mandat karny w wysokości 2000 złotych. Jej konto zostało też obciążone 10 punktami karnymi i na trzy miesiące straciła prawo jazdy.

Wyższe kwoty mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym to efekt nowych przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2022 roku, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach – przypomina komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie. – Niestosowanie się do obowiązujących przepisów, zwłaszcza dotyczących ograniczenia prędkości, przyczynia się bezpośrednio do powstania tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują o rozwagę i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Kto je lekceważy, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami, w tym również finansowymi.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA