REKLAMA
,
Ścieżki rowerowej nadal nie będzie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Informowaliśmy już, że ścieżki rowerowej wzdłuż remontowanej właśnie ulicy Jagiellońskiej nie będzie. Dlaczego? Nie dlatego, że zmieniły się plany, ale dlatego, że takich planów nigdy nie było – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Reklama
Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm jest zdania, że wprowadzamy naszych Czytelników w błąd. Chodzi o ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Jagiellońskiej w Chełmie. Pisze:
W planach przebudowy ul. Jagiellońskiej i Batorego od samego początku nie było w planach budowy ścieżki rowerowej, dlatego też – wbrew temu co napisali Państwo w swoim artykule – nie one mogły ulec zmianie. Informacja, którą kolportują Państwo na łamach swojego serwisu internetowego jest więc nieprawdziwa.
(…) Proszę tym samym o usunięcie nieprawdziwych i niepotwierdzonych przez UM Chełm informacji dotyczących zmiany planów, co do przebudowy ul. Jagiellońskiej.
Czytelnikom wyjaśniamy, że informację o tym, że wzdłuż ulicy Jagiellońskiej pobudowana zostanie ścieżka rowerowa podał prezydent Jakub Banaszek. Na swoim profilu na FB, 1 sierpnia, pisząc o planowanym remoncie trasy Jagiellońska/Batorego, poinformował:
Zakres prac obejmie przebudowę nawierzchni dróg i chodników, budowę nowego oznakowania, a wzdłuż ulicy Jagiellońskiej także ścieżki rowerowej.
Post ten jest cały czas do przeczytania na profilu Prezydenta Miasta Chełm. Wnosić stąd zatem można, że jakieś plany co do ścieżki były… Tym bardziej, że w żadnym z kolejnych postów prezydent nie prostował tej informacji, ani nie wyjaśniał, że pojawiła się omyłkowo.
Nie było też reakcji Urzędu Miasta na nasze późniejsze publikacje na ten temat (np. z 1 sierpnia, czy z 20 sierpnia), w których – powołując się na prezydenta – pisaliśmy o ścieżce rowerowej.
Dopiero w ostatni piątek dostaliśmy wiadomość od D. Zielińskiego, że „budowa ścieżki przy ul. Jagiellońskiej nie jest przewidziana”. Opublikowaliśmy tę informację 6 września.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Kolejową można przejechać
Kolejową można przejechać
REKLAMA