REKLAMA
,
Ścieżki rowerowej nie będzie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Naszych Czytelników ucieszyła informacja, że wzdłuż ulicy Jagiellońskiej powstanie ścieżka rowerowa. A tymczasem… miejscy urzędnicy informują, że plany się zmieniły. Modernizacja drogi jest w toku, ale ścieżki rowerowej nie będzie.

Reklama

Trwa modernizacja ulic Jagiellońskiej i Batorego w Chełmie. Inwestor czyli Miasto Chełm potraktował obie drogi jako jedno zadanie. I taką umowę podpisał z wykonawcą czyli firmą BG Construction z Wólki Tarnowskiej.

Obie drogi może nie są newralgiczne dla komunikacji w mieście, ale ich stan od dawna prosił się o naprawę. Wyboje, koleiny i dziury nie zachęcały do jazdy. A to dobre, szybkie połączenie dla mieszkańców osiedli Cementowni i Działki z centrum miasta.

Zakres prac remontowych obejmuje przebudowę nawierzchni ulic. Podbudowane zostaną również nowe chodniki, a trasa zyska nowe oznakowanie. Informowaliśmy też, że dodatkowo wzdłuż ulicy Jagiellońskiej powstanie ścieżka rowerowa. Tymczasem Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm informuje, że nastąpiła korekta planów i…

Budowa ścieżki przy ul. Jagiellońskiej nie jest przewidziana.

Remont ulic Jagiellońska/Batorego pochłonie 1,873 mln zł. Większość, bo 70 procent to dofinansowanie pozyskane przez miasto z Funduszu Dróg Samorządowych.

Finału prac możemy się spodziewać do 30 października br.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA