REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ścinają drzewa w Borku
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ruszyła wycinka drzew w Borku. Na terenach, na których odbywają się prace obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu.

Reklama

Nadleśnictwo Chełm informuje, że dzisiaj (12 listopada) w lesie „Borek” wznawia wycinkę drzew. Część cięć w Borku wykonan0 na początku roku. Teraz prace będą kontynuowane. Będą to tzw. cięcia rębne oraz cięcia przedrębne w formie trzebieży późnych. 

– Głównym celem cięć rębnych, oprócz pozyskania drewna, jest przygotowanie powierzchni do odnowienia, a w konsekwencji przywrócenie w to miejsce drzewostanu zgodnego z panującymi warunkami przyrodniczo-siedliskowymi. Realizujemy to zadanie poprzez sztuczne nasadzenia lub wykorzystanie naturalnego obsiewu – tłumaczą leśnicy.

Z kolei zabiegi trzebieży późnych polegają głównie na wycince drzew chorych, uszkodzonych, zagrażających bezpieczeństwu oraz tych o słabszej jakości technicznej. Efektem końcowym jest uzyskanie jak najzdrowszego i najlepszego jakościowo drzewostanu.

Szczegółową lokalizację planowanych zabiegów przedstawia mapka zamieszczona poniżej. Nadleśnictwo Chełm przypomina, że na powierzchniach, na których są ścinane drzewa obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu. Wycinka drzew to prace bardzo niebezpieczne. Należy pamiętać, że strefa zagrożenia to odległość około 50 m od ścinanego drzewa. W lesie nie widać dokładnie miejsca ścinki, dlatego leśnicy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu wykonywanych prac leśnych, których obszar oznakowano specjalnymi żółtymi tablicami z zakazem wstępu.
Dodatkowo apelują o uwagę na poszczególnych drogach leśnych, po których mogą poruszać się maszyny leśne i samochody przewożące drewno.

Wycinka potrwa do końca grudnia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama