REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

Czwartek to kolejny dzień gorących obrad na sali sejmowej. Punktualnie o godz. 15:00 Sejm przegłosował ustawę o Sądzie Najwyższym. 235 posłów było za, 192 przeciw, 23 się wstrzymało. Decyzja została przyjęta oklaskami oraz okrzykami „hańba”.

Przyjęto m.in. rozwiązanie, że Sejm ma wybierać sędziów – członków KRS większością 3/5 głosów. Izba odrzuciła poprawki opozycji.

Reklama

Za projektem ustawy glosowali wszyscy posłowie PiS z naszego okręgu m.in.  Beata Mazurek, Teresa Hałas oraz Sławomir Zawiślak. Przeciw byli: Grzegorz Raniewicz,  Stanisław Żmijan (obaj PO) Jarosław Sachajko (Kukiz’15’) oraz Genowefa Tokarska (PSL).

 

Chełmianie od samego początku sa podzieleni w sprawie projektu PiS ustawy o Sądzie Najwyższym. Jeszcze w środę wieczorem pod budynkiem Sądu Rejonowego w Chełmie odbył się protest przeciwko planowanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w polskim sądownictwie. „Łańcuch światła i dobrych nadziei” rozpoczął się punktualnie o godz. 21.00. Nagranie tutaj. Demonstraci zapowiadają, że będą spotykać się w ciągu najbliższych dni.

Każdy z nas myśli podobnie o naszym kraju i powinien rozwijać się w pokojowy sposób. Każdy jest tutaj, bo nie w jakiś sposób dyskutuje z ideą konieczności reformy sądów, czy jakichkolwiek reform, które są potrzebne – mówił Tomasz Moskal, uczestnik protestu. Nasza skromna obecność, powinna być bezpiecznikiem dla wszystkich tych, którzy władze sprawują, że powinni pamiętać i liczyć się z głosem obywateli.

Na naszej stronie na Facebooku pod opublikowanym artykułem oraz transmisją  rozpętała się również spora dyskusja. Internauci nie szczędzili sobie wzajemnych uwag.

Moda na protesty! Szkoda, że większość nie ma zielonego pojęcia po co tam idą, albo są zwożeni! Bronić cudzego koryta, żenujące – komentował czytelnik Marcin.

 

Protest? To na deptaku więcej dziś było handlarzy papierosami jak tych „protestujących” – dodał Robert.

 

Trzeba zmienić ustawę sądowniczą, ale nie tak jak PiS, by ich ludzie działali pod dyktando polityków – skwitował Mieczysław.

 

Bardzo się cieszę, że Chełm też protestuje! Chełm to niestety ciemne zaplecze PIS, przykre ale prawdziwe – pisała Jadwiga oraz Mateusz.

fot. dzięki uprzejmości Pawła Klajnerta

 

Napisz komentarz
 • „Ludzie! każdy z was mógłby, samotny, więziony,
  Myślą i wiarą zwalać i podźwigać trony.” A. Mickiewicz, Dziady cz.III
  Chełmianie – brawo za odwagę!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA