REKLAMA
,
Sejm RP. Onkologia przepadła
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Poseł Anna Dąbrowska-Banaszek zagłosowała za przeznaczeniem prawie 2 mld zł na media publiczne, Krzysztof Grabczuk opowiedział się za onkologią. Jak głosowali wczoraj nasi parlamentarzyści w sprawie publicznych pieniędzy?

Reklama

Burzliwa dyskusja toczyła się wczoraj w Sejmie RP. Rzecz dotyczyła przeznaczenia prawie 2 mld zł publicznych pieniędzy. Posłowie PiS optowali za przekazaniem tej kwoty mediom publicznym, opozycja zaś opowiedziała się za stanowiskiem Senatu, który zaproponował, by zasilić finansowanie onkologii.

Przypomnijmy, projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, zakładający rekompensatę dla TVP i Polskiego Radia w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r., w związku z utraconymi wpływami, trafił do Sejmu w grudniu ubiegłego roku. Podpisała się pod nim grupa posłów PiS.
9 stycznia Sejm przyjął projekt, a następnie nowela trafiła do Senatu. Senat większością głosów przyjął uchwałę o odrzuceniu nowelizacji. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaproponował natomiast, by zamiast na media publiczne, pieniądze te przeznaczyć na onkologię.

Wczoraj (13 lutego) w Sejmie posłowie żywo dyskutowali nad uchwałą Senatu. Ostatecznie za jej odrzuceniem, a tym samym przeznaczeniu pieniędzy na media publiczne, opowiedziało się 232 posłów, przeciwko (czyli za onkologią) było 220 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

Jak głosowali posłowie z naszego regionu?

Anna Dąbrowska-Banaszek (PiS) za, Marcin Duszek (PiS) za, Krzysztof Grabczuk (KO) przeciw, Riad Haidar (KO) przeciw, Monika Pawłowska (Lewica) przeciw, Jarosław Sachajko (PSL i Kukiz) przeciw, Jacek Sasin (PiS) za, Dariusz Stefaniuk (PiS) za, Sławomir Zawiślak (PiS) za.

Napisz komentarz
 • moze mnie ktos odpowiedziec -z tekstu wynika ze onkologia w ogle nie dostanie pieniedzy, to znaczy ze onkologia funcjonowalaby tylko na bazie tych 2 mld zl? a jak dotychczas funcjonowala? czy to nie chodhzi o kolejna chucpe polityczna?

 • Panie Sawa, w 89 „koryto” było puste, teraz jest pełne, więc jest o co się rozpychać łokciami i ozorami ostro (…) lizać. Przynajmniej do czasu zawalenia się systemu, albo wyjścia Polski z UE.

 • A czy to dziwne.tzw.szczujnia czyli tvpis jeszcze nie zginie.Czy to dziwne?Dla kogo?Mnie ciekawi kiedy jedność moralno-polityczna w obozie pisu się skończy.Przypominam rok 89 i dezercję sd i zsl.Kiedy powtórka?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA