REKLAMA
,
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Sesja RM: czy rajcy przegłosują bezpłatną komunikację?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj po południu zbierają się chełmscy radni. Jednym z najważniejszych punktów obrad będzie podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Chełm bezpłatnej komunikacji miejskiej. Obejrzyjcie obrady na żywo.

Reklama

Dziś (29 lipca), o godz. 13:00, rozpoczyna się kolejna sesja Rady Miasta Chełm. W jej trakcie rajcy rozważać będą m.in decyzję dotyczącą wprowadzenia w Chełmie bezpłatnej komunikacji miejskiej. Jeżeli uchwała zostanie przegłosowana, nowe rozwiązanie zacznie obowiązywać 1 września 2021 roku.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały o bezpłatnej komunikacji miejskiej, jest to propozycja skierowana przede wszystkim do mniej zamożnej części społeczeństwa. Z komunikacji miejskiej korzystają bowiem głównie osoby starsze i uczniowie.

Nie mniej ważnym argumentem, przemawiającym za tym przedsięwzięciem jest aspekt ekologiczny – czytamy w uzasadnieniu. – Przewiduje się, że część społeczeństwa zrezygnuje z przejazdów własnym samochodem, ze względów ekonomicznych i praktycznych na rzecz komunikacji zbiorowej, tym bardziej, że warunki przewożenia pasażerów ulegną zasadniczej zmianie (zaawansowane procedury zakupu nowego taboru).

Władze miasta liczą, że wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej przyniesie ograniczenie ruchu pojazdów indywidualnych w mieście. Za tym zaś pójdzie zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz częściowa likwidacja problemu związanego z liczbą miejsc parkingowych w centrum.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Można je śledzić „na żywo” i posłuchać, jak nad naszymi sprawami pracują ludzie, którym powierzyliśmy miasto.
Więcej informacji nt. przebiegu dzisiejszej sesji znajdziecie w linku: http://chelmmiasto.esesja.pl/posiedzenie/f6f848d7-7b55-4

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA