REKLAMA
,
Setki chełmian wyszły na ulicę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Myślę, czuję, decyduję!”, „To jest wojna!”, „Mamy dość!” – pod takimi hasłami na ulice Chełma wyszły w niedzielę setki ludzi.

Reklama

Dzisiaj, 25 października, około godz. 17 na deptaku w Chełmie zebrały się setki osób, by zamanifestować swój sprzeciw wobec ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. W czwartek, 22 października, TK uznał, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne. Reakcją na to są protesty tysięcy osób w całym kraju. Dzisiaj także w Chełmie. Zobacz nasze wideo.

Na deptaku zebrały się setki osób. Przeważali ludzie młodzi, ale nie brakowało także starszych. Były matki z małymi dziećmi, także z wózkami, młodzi i starsi  mężczyźni. Protestujący nieśli ze sobą transparenty z hasłami domagającymi się respektowania praw kobiet albo parasolki. Wśród skandowanych haseł pojawiły się też te mniej cenzuralne, które od paru dni towarzyszą manifestacjom w innych częściach kraju: „Wyp…ć!” czy Je…ć PiS!”.

Manifestanci przeszli z deptaka aleją Armii Krajowej do ronda przy hotelu „Kamena”, a następnie pod Urząd Miasta Chełm. Tu zostawili znicze i transparenty. Potem część protestujących przemaszerowała jeszcze pod bazylikę na Górkę skandując „Piekło kobiet!”
Policja nie interweniowała.

Napisz komentarz
 • Niech pałują, już prokuratury rejonowe dostały zlecenie na organizatorów protestów, to im tylko męczenników i bohaterów narobią.
  Prezes pilnował pana Z i pana G a oni nie upilnowali prezesa które poszedł włazić niejakiemu panu T w środek życi.

 • „Przyganiał kociół garnkówi”, kerr😉😁.

  Pan Sawa to pewnie sadzi te swoje drzewa i krzaczory. Na takie dyrdymały szkoda mu czasu. Nie wywołuj go lepej, bo znowu zechce bez opamiętania zaorywać swoim traktorem w pocie czoła, z takim zapałem rewitalizowany Chełm. Szkoda by było. Na całe szczęście to idzie, co prawda z bólami, ale idzie, i tak trzymać! Ocknie się chłopina wreszcie tam kiedyś, i zobaczy zamiast swojego wymarzonego lasu w mieście, wycackaną metropolię wschodu z takimi nowinkami, że jak Waszawka to wszystko dojrzy, to jej z zazdrości wszystkie szyny tramwajowe powygina! Jeszcze nam na szybko brakuje ze trzy (tylko trzy? – cienko…) hipersoniczne autobusy, ale to podobno tuż-tuż. Wtedy całkiem krawaciarzy ze stolycy poskręca! Mam nadzieję tylko, że nie ze śmiechu. Oj będzie się czym chwalić, oj będzie! Jak się cieszę😃😃😃!!!

 • Bystrzak z Ciebie kazio. Jednym strzałem pozwalasz na łopatki.
  Ze śmiechu!!!😁😆😁😃
  Brawo!!!

 • Poziom chamstwa tej bandy nie najlepiej o tych „kobietach” świadczy. Choćby bronił was niejaki TSJ zapatrzony w propagandę antypolskiej TVN.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA