REKLAMA
,
Setki chełmian wyszły na ulicę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Myślę, czuję, decyduję!”, „To jest wojna!”, „Mamy dość!” – pod takimi hasłami na ulice Chełma wyszły w niedzielę setki ludzi.

Reklama

Dzisiaj, 25 października, około godz. 17 na deptaku w Chełmie zebrały się setki osób, by zamanifestować swój sprzeciw wobec ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. W czwartek, 22 października, TK uznał, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne. Reakcją na to są protesty tysięcy osób w całym kraju. Dzisiaj także w Chełmie. Zobacz nasze wideo.

Na deptaku zebrały się setki osób. Przeważali ludzie młodzi, ale nie brakowało także starszych. Były matki z małymi dziećmi, także z wózkami, młodzi i starsi  mężczyźni. Protestujący nieśli ze sobą transparenty z hasłami domagającymi się respektowania praw kobiet albo parasolki. Wśród skandowanych haseł pojawiły się też te mniej cenzuralne, które od paru dni towarzyszą manifestacjom w innych częściach kraju: „Wyp…ć!” czy Je…ć PiS!”.

Manifestanci przeszli z deptaka aleją Armii Krajowej do ronda przy hotelu „Kamena”, a następnie pod Urząd Miasta Chełm. Tu zostawili znicze i transparenty. Potem część protestujących przemaszerowała jeszcze pod bazylikę na Górkę skandując „Piekło kobiet!”
Policja nie interweniowała.

Napisz komentarz
 • Niech pałują, już prokuratury rejonowe dostały zlecenie na organizatorów protestów, to im tylko męczenników i bohaterów narobią.
  Prezes pilnował pana Z i pana G a oni nie upilnowali prezesa które poszedł włazić niejakiemu panu T w środek życi.

 • „Przyganiał kociół garnkówi”, kerr😉😁.

  Pan Sawa to pewnie sadzi te swoje drzewa i krzaczory. Na takie dyrdymały szkoda mu czasu. Nie wywołuj go lepej, bo znowu zechce bez opamiętania zaorywać swoim traktorem w pocie czoła, z takim zapałem rewitalizowany Chełm. Szkoda by było. Na całe szczęście to idzie, co prawda z bólami, ale idzie, i tak trzymać! Ocknie się chłopina wreszcie tam kiedyś, i zobaczy zamiast swojego wymarzonego lasu w mieście, wycackaną metropolię wschodu z takimi nowinkami, że jak Waszawka to wszystko dojrzy, to jej z zazdrości wszystkie szyny tramwajowe powygina! Jeszcze nam na szybko brakuje ze trzy (tylko trzy? – cienko…) hipersoniczne autobusy, ale to podobno tuż-tuż. Wtedy całkiem krawaciarzy ze stolycy poskręca! Mam nadzieję tylko, że nie ze śmiechu. Oj będzie się czym chwalić, oj będzie! Jak się cieszę😃😃😃!!!

 • Bystrzak z Ciebie kazio. Jednym strzałem pozwalasz na łopatki.
  Ze śmiechu!!!😁😆😁😃
  Brawo!!!

 • Poziom chamstwa tej bandy nie najlepiej o tych „kobietach” świadczy. Choćby bronił was niejaki TSJ zapatrzony w propagandę antypolskiej TVN.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA