REKLAMA
,
Siatkarska II liga w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Drugoligowa drużyna piłki siatkowej podniesie rangę Chełma. Zespół seniorów pod nazwą „KS Arka Tempo Chełm” będzie występował w II lidze piłki siatkowej.

Reklama

Drugoligowa siatkówka wraca do naszego miasta! – ogłosili dzisiaj (26 sierpnia) sportowcy i samorządowcy. Prezesi i przedstawiciele klubów KS Arka i Tempo Chełm, w towarzystwie II zastępcy Prezydenta Miasto Chełm Doroty Cieślik, zaprosili dzisiaj na konferencje prasową, by podzielić się tymi wiadomościami z mieszkańcami.

Kluby Arka i Tempo nawiązały współpracę. Na jej mocy, zespół seniorów pod nazwą „KS Arka Tempo Chełm” będzie występował w II lidze piłki siatkowej. Natomiast Klub Tempo zajmie się szkoleniem młodzieży, która następnie zasilać będzie szeregi seniorskiego zespołu Arki.

Wspólnemu przedsięwzięciu klubów patronuje Miasto Chełm i prezydent. Samorządowcy chcieliby, by Chełm stał się miastem żyjącym sportem. Warto również pamiętać, że siatkówka to bardzo popularna dyscyplina sportu w całym kraju. Jest więc szansa, że mecze Arki, która już we wrześniu rozpoczyna sezon, przyciągną rzesze widzów na trybuny. A Miejską Halę Sportową, która dotąd nie wykorzystywała w pełni swojego potencjału, znów wypełnią sportowe emocje.
Chcemy zbudować zespół, który realnie włączy się do walki o pierwszą szóstkę w tabeli drugiej ligi, a w przyszłości o awans do pierwszej ligi. Chełm ma ku temu wszelkie możliwości – powiedział Gabriel Wlaź, prezes klubu Arka.
Wiceprezydent Dorota Cieślik podkreśliła, że siatkówka na wysokim poziomie z pewnością podniesie rangę naszego miasta. Obiecała, że UM będzie wspierał poczynania nowego zespołu, który pojawił się na sportowej mapie Chełma.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA