REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nie siedź w domu. W tym tygodniu kończą się ferie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Połowa ferii już za nami. Jeżeli do tej pory nie skorzystaliście z żadnej oferty ciekawego spędzenia wolnego czasu, to może w tym tygodniu?

Specjalnie dla naszych młodszych Czytelników oraz ich rodziców, przygotowaliśmy kalendarz feryjnych atrakcji oferowanych przez różne chełmskie instytucje. Każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie. Zobaczcie.

Reklama

***

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Pocztowa 41, tel. (82) 565 21 57

poniedziałek 6 lutego

10.00-12.15 Malownaie na szklanie – malarstwo na szkle, zajęcia plastyczne dla dzieci od 8 lat (zapisy w sekretariacie MDK, liczba miejsc ograniczona);

wtorek 7 lutego

9.00-13.00 XXXV Zawody Szybowców Halowych F1N, hala sportowa, Graniczna 2A;

10.00-11.00 Mamo, tato, jestem – quizy, konkursy dotyczące praw dziecka;

środa 8 lutego

8.00-15.00 wycieczka do lubelskiego Teatru Kameralnego na spektakl “Ania z Zielonego Wzgórza”. Koszt: 50 zł (zapisy w sekretariacie MDK);

czwartek 9 lutego

11.00-12.00 Śpiewać każdy może – karaoke;

***

Chełmska Biblioteka Publiczna Filia nr 2, ul. Zachodnia, tel.  82 563 31 71, wiek uczestników 7-12 lat

wtorek 6 lutego, godz. 10.00 – Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki, przekonajmy się czy każde się spełnia – projekcja bajki animowanej pt. „Gang Wiewióra”;

piątek 9 lutego, godz. 10.00 – wspólne zabawy z Biblioteką – rebusy, łamigłówki, gry, wierszyki łamijęzyki;

Chełmska Biblioteka Publiczna, ul. Partyzantów 40, tel. 82 564 55 29, wydarzenia dla uczestników w wieku 3-12 lat

wtorek 6 lutego, godz. 11.00 – „Malowane piaskiem” – zajęcia plastyczne dla dzieci;

środa 7 lutego, godz. 11.00 – projekcja bajki dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Smerfy 2”.

czwartek 8 lutego, godz. 11.00 -„Łamigłówki dla mądrej główki” – gry planszowe dla dzieci.

piatek 9 lutego, godz. 11.00 – projekcja bajki dla dzieci w wieku szkolnym pt. „Sing”.

***

Muzeum Ziemi Chełmskiej, zajęcia są bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr  tel. 82 565 26 93

poniedziałek 5 lutego

godz. 11.00, ul. Lubelska 57, Układanie portretu, spotkanie przeznaczone dla przedszkolaków i klas początkowych szkoły podstawowej. Zabawa konkursowa polegająca na ułożeniu z puzzli portretu kobiety według obrazu Simona Mondzaina. Spotkanie zorganizowane na wystawie malarstwa, rysunku i grafiki artystów chełmskich XX wieku. W pierwszej części spotkania przewidziano oglądanie z przewodnikiem eksponowanych obrazów (pejzaży, portretów, martwych natur) i porównywanie sposobów, techniki przedstawiania poszczególnych kompozycji. W drugiej części układanie mini puzzli. Osoba, która pierwsza ułoży prawidłowo kompozycję otrzyma nagrodę.

wtorek 6 lutego

godz.10.00, ul. Lubelska 55, Wnętrza barokowych rezydencjiStwórz wymarzoną komnatę w barokowej rezydencji. Oprowadzanie po wystawie W gościnie u biskupa. Sztuka barokowa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach oraz przygotowanie pracy plastycznej w oparciu o szablony barokowych mebli w technice kolażu i rysunku.
godz. 10.00, ul. Lubelska 55, Świat ożywiony (zwierzęta i rośliny) na plakatach Alfreda Hałasy – wybitnego polsko-kanadyjskiego artystyWarsztaty plastyczne prowadzone w oparciu o wystawę plakatów Alfreda Hałasy – światowej renomy artysty, zamieszkałego w Montrealu. Zajęcia realizowane będą w technice rysunku i kolażu.
godz. 12.00, ul. Lubelska 56A, Lepić każdy możeZajęcia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy spotkania własnoręcznie ulepią naczynie z gliny.
środa 7 lutego 
godz. 10.00, ul. Lubelska 57, O zwyczajach purimowych w MuzeumSpotkanie przeznaczone dla przedszkolaków i klas początkowych szkoły podstawowej. Wystawa Chełmscy Żydzi. Historia i pamięć będzie inspiracją do poznania zwyczajów żydowskich. Święto Purim to karnawał, jedno z najradośniejszych świąt żydowskich obchodzonych na pamiątkę biblijnego zwycięstwa ludu żydowskiego nad Persami. Opisana w Księdze Estery historia przypomina baśń. Uczestnicy zajęć wysłuchają opowieści o miłości króla Achaszwerosza do pięknej i mądrej Estery, a także o zwycięstwie nad groźnym ministrem Hamanem. Każdy z uczestników wykona własną maskę purimową.
godz. 11.00, ul. Lubelska 55, Kazimierz Głaz, Alfred Hałasa. Polscy artyści w Kanadzie. Dar dla kolekcji Galerii 72Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie. 
godz. 12.00, ul. Lubelska 55, W poszukiwaniu św. WalentegoSpotkanie przeznaczone dla starszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Uczestnicy dowiedzą się dlaczego św. Walenty jest patronem zakochanych i wykonają walentynkową kartkę.
czwartek 8 lutego 
godz. 10.00, ul. Św. Mikołaja 4, Spotkanie – wokół jednego zabytkuUczestnicy zajęć poznają historię dawnej unickiej kaplicy pw. Świętego Mikołaja, zwiedzą wystawę Światłem miłości, sztuka sakralna ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej, poznają znaczenie terminów związanych z muzealnictwem, takich jak: eksponat, ekspozycja, kolekcja oraz wykonają pracę plastyczną techniką origami.
godz. 10.00, ul. Lubelska 57, W poszukiwaniu tropów i śladów zwierzątJakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Które są aktywne w zimie? Jak rozpoznać tropy zwierząt w śniegu? Które zostawia kicający zając, a które dzik? Na te i inne pytania będą mogli odpowiedzieć uczestnicy zajęć.
godz. 10.00, ul. Lubelska 56A, Kwiatowe pocztówki. Warsztaty wykonywania wyklejanek z kolorowego papieru i tkanin, inspirowanych pracami Marii Chaberko.
godz. 10.00, ul. Lubelska 55, Cykle malarskie Kazimierza Głaza jako metafora życia Indian oraz syntetyczna opowieść o pejzażuWarsztaty plastyczne prowadzone w oparciu o wystawę Kazimierza Głaza – wybitnego polsko-kanadyjskiego artysty, zamieszkałego w Toronto. Zajęcia w technice rysunku odbędą się w przestrzeni wystawy prezentowanej w Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej.
piątek 9 lutego 
godz.10.00, ul. Lubelska 55, Wnętrza barokowych rezydencjiStwórz wymarzoną komnatę w barokowej rezydencji. Oprowadzanie po wystawie W gościnie u biskupa. Sztuka barokowa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach oraz przygotowanie pracy plastycznej w oparciu o szablony barokowych mebli w technice kolażu i rysunku.
godz. 12.00, ul. Lubelska 55, Nie szata zdobi człowieka –dawny polski strój narodowyZajęcia odbywać się będą na wystawie Ocalone. Najważniejsze zabytki z XVIII–XIX wieku ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej i Muzeum Narodowego w Warszawie.
Uczestnicy spotkania poznają zwyczaje panujące w modzie i obyczajach w Polsce w XVIII–XIX wieku. Podczas zajęć po zwiedzeniu ekspozycji można będzie ułożyć puzzle wybranego obrazu prezentowanego na ekspozycji oraz wykonać własny projekt dawnego ubioru.

***

Chełmski Dom Kultury , pl. Tysiąclecia 1

Otwarta Pracownia Sztuk Wszelakich

5 lutego – animacje z  Galerią Dziecięcą Pokusa

6 lutego – zajęcia rytmiczno – muzyczne

7 lutego – maraton gier z  Galerią Dziecięcą Pokusa

8 lutego – zajęcia muzyczne i teatralne

9 lutego – animacje z  Galerią Dziecięcą Pokusa

Zajęcia prowadzone przez instruktorów ChDK. Wstęp bezpłatny. Zapisy: recepcja ChDK.  Wiek: od 5 roku życia.

Zimowe Warsztaty Musicalowe

5 – 9 lutego, godz. 10.00-15.00. Prowadzenie: Jacek Wazelin (taniec), Kamil Dominiak (wokal), Adrian Wiśniewski (teatr). Zajęcia w grupach wiekowych: 9-11 lat i 12-15 lat oraz dla dorosłych (zajęcia popołudniowe).

Filmowe Ferie z ChDK

Seanse filmowe dla dzieci i młodzieży w sali widowiskowej ChDK:

5 lutego, godz.12:00 „Wicher – Dzikie konie”
6 lutego, godz.12:00 „Pan Żaba”
8 lutego, godz.12:00 „Traktorek Florek”
9 lutego, godz.12:00 „Był sobie pies”
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie ChDK (wyłącznie).

Teatralne Ferie z ChDK

7 lutego, godz. 10.00 „A niech to gęś kopnie!” Spektakl w wykonaniu Teatru Ziemi Chełmskiej. Wstęp: 10 zł. Zapraszamy dzieci od 5 roku życia.

Filmowe Ferie z CKF Zorza

5 – 9 lutego (od poniedziałku do piątku) w kinie Zorza

godz. 12.00 – specjalne seanse filmowe dla dzieci i młodzieży w promocyjnej cenie 8 zł. Filmy: „Potworna rodzinka”, „Zakwakani” , „Balerina”, „Gang wiewióra”, „Sawa. Mały wielki bohater”.

Godz. 13.45/14.00 i 16.00 – seanse dla dzieci: „Fernando” i „Paddington 2” (cena biletów wg cennika kina).

***

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Graniczna 2 A, tel. 82 563 00 03

poniedziałek 5 lutego

godz. 8.00-19.00, Halowe Mistrzostwa Okręgu w kategorii Trampkarzy;

godz. 9.00, lodowisko przy Sienkiewicza, Wielobój Łyżwiarski dla dzieci i młodzieży w ramach Ferii Zimowych z MOSiR-em 2018 (trzecia konkurencja);

wtorek 6 lutego godz. 9.00-13.00 Zawody Modeli Latających;

środa 7 lutego

godz. 8.00-19.00 Halowe Mistrzostwa Okręgu w kategorii Juniorów;

godz. 9.00, lodowisko przy Sienkiewicza, Wielobój Łyżwiarski dla dzieci i młodzieży w ramach Ferii Zimowych z MOSiR-em 2018 (czwarta konkurencja);

godz. 11.00 Turniej siatkonogi dla dzieci i młodzieży;

czwartek 8 lutego godz. 9.00 Turniej „dzikich drużyn” w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży;

piątek 9 lutego

godz. 9.00 Zakończenie turniejów „dzikich drużyn” w piłce nożnej, siatkonogi i tenisa stołowego;

godz. 13.00 Runda Finałowa Halowych Mistrzostw Okręgu w kategorii Seniorów;

niedziela 11 lutego godz. 8.00-19:00, lodowisko przy Sienkiewicza, Zawody Łyżwiarskie dla dzieci i młodzieży. Zakończenie Ferii Zimowych z MOSiR-em 2018;

***

Pływanie za darmo

Od 5 do 9 lutego br., w godz. 9.00 – 13.00 uczniowie wszystkich chełmskich szkół mogą – za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej – nieodpłatnie korzystać z pływalni I Liceum Ogólnokształcącego, ul. Czarnieckiego 8.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama