REKLAMA
,
Skarbnik do wymiany
Skarbnik do wymiany
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na najbliższą środę zaplanowano sesję Rady Miasta. Kolejny raz realizowana będzie w wersji zdalnej. Radni zajmą się między innymi wymianą skarbnika miasta.

Reklama

Ostatni raz radni spotkali się jeszcze w sierpniu. I była to normalna sesja przeprowadzona z osobistym udziałem rajców. Tym razem sesja będzie realizowana za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Obostrzenia obowiązujące w tzw. strefie czerwonej, wykluczają bowiem organizację spotkań z udziałem większej grupy uczestników.

Radni mają przed sobą dosyć bogaty program obrad. Na czoło wysuwa się jednak kwestia personaliów.  Po raz kolejny  w naszym mieście do wymiany jest skarbnik. Stanowisko straci więc widoczna na zdjęciu Emilia Ignatowicz-Steć. Przypomnijmy, że Rada Miasta powołała ją pod koniec maja 2019 roku. W tym czasie nie raz z magistratu wyciekały informacje, że prezydent nie jest do końca zadowolony z jej pracy. Jednak skarbnik na swoim stanowisku trwała. Aż do teraz. Na początku miesiąca Ignatowicz-Steć złożyła wypowiedzenie. Ponoć nie uzasadniła w nim swojej decyzji. Z dokumentów przygotowanych na sesję także nie wynika jakie są powody jej rezygnacji. Uzasadnienie do stosownej uchwały lakonicznie stwierdza:

Prezydentowi Miasta przysługuje prawo doboru pracowników, w szczególności zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych i samodzielnych, do których należy stanowisko Skarbnika Miasta Chełm.

Od razu po przyjęciu uchwały odwołującej Ignatowicz-Steć, radni zajmą się powołaniem nowego Skarbnika miasta.  Dostępny w systemie esesja projekt uchwały w miejscu na nazwisko zawiera jedynie kropki.  Na tzw. „giełdzie” wymienia się jednak tylko jedno nazwisko – nowym skarbnikiem ponoć zostanie  Marzena Guzowska. Dzisiaj jest dyrektorką Departamentu Budżetu UM.  Jeżeli te przewidywania się sprawdzą będzie ona już trzecim skabnikiem w tej kadencji samorządu. Przed odchodzącą właśnie Ignatowicz-Steć pełniła je jeszcze Agnieszka Kruk – od kwietnia 2019 r. zastęca prezydenta Jakuba Banaszka. 

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA