REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Skończy się reklamowa samowolka?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Czy z chełmskich ulic znikną wreszcie odrapane i nieestetyczne tablice i szyldy? Ratusz przymierza się do uporządkowania przestrzeni publicznej miasta. 

Reklama
Samorząd Chełma rozpoczął prace nad przygotowaniem uchwały krajobrazowej. Dokument ma uregulować kwestie umieszczania w przestrzeni publicznej m.in. reklam, a tym samym poprawić estetykę miasta.
 
Chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Brak zasad określających miejsca, powierzchnie i kompozycje tablic czy billboardów powoduje chaos.  Kolorowe, niespójne, a często odrapane i stare reklamy szpecą miejską przestrzeń. Zwłaszcza trasy wjazdowe do miasta robią przygnębiające, wręcz obskurne wrażenie.
Podkreślają to turyści i mieszkańcy, którzy m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, sugerowali opracowanie uchwały krajobrazowej, czyli aktu prawnego regulującego zasady, na podstawie których można umieszczać w przestrzeni publicznej np. banery reklamowe – czytamy na stronie Miasto Chełm.
 
W połowie marca samorząd zlecił więc opracowanie projektu uchwały krajobrazowej. Przygotowaniem dokumentu zajmie się Autorska Pracownia Architektoniczna “Arkada” z Białej Podlaskiej. Wartość zamówienia wynosi 72,5 tys. zł.
 
Zapisy nowej uchwały dotyczyć będą obszaru całego miasta. Zakres prac dotyczy zatem opracowania zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów i standardów jakościowych.
 
Termin wykonania umowy, ze względu na złożoność tematu i obowiązujące procedury, został wyznaczony na czerwiec 2022 roku. Wówczas projekt aktu prawnego zostanie przedłożony miejskim radnym.
 
Przypomnijmy, podobne uchwały obowiązują już w innych polskich miastach. Na ich wprowadzenie zdecydowały się m.in. Gdańsk, Poznań czy Kraków.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • No i żeś się czepił lewy czerwony, jak szczerbaty sucharów.
  Jeżeli się czujesz w czymkolwiek wykluczany, to tylko mogę Ci współczuć niadekwatnej najprawdopodobniej samooceny. Już samo to, że w sposób krytyczny odnosisz się do lakonicznie przedstawionych punktów widzenia innych osób, potwierdza to co napisałem wcześniej. Ilu Chełmian, tyle odpowiedzi na Twoje wcześniej zadane pytanie, któż to jest Chełmianin.

  Coś w tym niezaprzeczalnie jest:
  “Piękno i harmonia tkwią tylko w różnorodności i chaosie. Pruski porządek i klarowne idee to brama do masowych grobów, najczęściej bezimiennych.” – Ignacy Karpowicz, Balladyny i romanse.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Daj spokój lewy czerwony ja nawet ciebie nie wykluczam z czego tam sobie chcesz. Czuć też możesz się jak chcesz, co mi do tego. Co do słów starajmy się trzymać znaczeń słownikowych. Nie twórzmy nowych bo to moda bardzo przejściowa.
  Przede wszystkim więcej luzu.
  Wesołych świąt ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Szowinizm jak definiuje Google to jedna ze skrajnych form patriotyzmu i nacjonalizmu. Czy z moich wypowiedzi to wynika?
  Rasizm ma tu tyle do rzeczy co krzywizna banana do jego indeksu glikemicznego.
  Chelmianin czy Warszawiak jest związane z miejscem na ziemi z którym łączymy nasze życie.
  Trudno mi nawet przypisać epitet homofoba wszak pomimo dostrzegalnej prowincjonalnosci Chełma nawołuje do powszechnej miłości.
  Do pozostałych kwestii odniósł się TSJ więc nie będę powtarzał.

  No votes yet.
  Please wait...
  • no popatrz ,popatrz Pastor jaki ty “chemski”, kto by tak pomyslal , ze Ty i TSJ to autorytety w sprawie kto ma prawo czuc sie chelmianianem i kogo za chelmianina uwaza sie , – trawestujac slowa Pawlaka- “rasiszm” coz polega m.in. na wykluczeniu – nawiazjac do Twoich wczesniejszych wypowiedzi jak i slow TSJ
   sugerowanie czy ktos bedzie czy nie bedzie “chelmianinem” to jednak jest pewna forma wykluczenia -bez wzgledu o jaka osobe chodzi

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama