REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Skończyli remont!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ulice Batorego i Jagiellońska są już wyremontowane! Obie drogi może nie są newralgiczne dla komunikacji w mieście, ale ich stan od dawna prosił się o naprawę.

Reklama
Wyboje, koleiny i dziury nie zachęcały do jazdy ulicami Batorego i Jagiellońską. Teraz pojedziemy jak po stole. A to dobre i szybkie połączenie dla mieszkańców osiedli Cementowni i Działki z centrum miasta.
Łączna długość przebudowanego odcinka wynosi ponad 1,5 kilometra. W ramach inwestycji trasa zyskała nową nawierzchnię, są nowe chodniki i oznakowanie. Remont Batorego i Jagiellońskiej – potraktowany przez inwestora czyli Miasto Chełm jako jedno zadanie – kosztował ponad 1,8 miliona złotych. Z tego ponad 1,3 miliona to dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Co z Kolejową?

Wykonawcą tych robót była firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej czyli ta sama, która remontuje ulicę Kolejową. To każe mieć nadzieję, że remont na Kolejowej teraz przyspieszy (?).

O przedłużających się pracach na Kolejowej pisaliśmy już wiele razy. I niewiele się zmienia. Nawierzchnia w zasadzie nie istnieje, a to co było kiedyś ważną  dla miasta arterią, podczas deszczu zamienia się w zdradliwą pułapkę dla odważnych kierowców.

Dla przypomnienia, remontowany obecnie odcinek Kolejowej zamknięty został dla ruchu już 31 marca br. Roboty objęły ponadkilometrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Obłońską do skrzyżowania z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego, wraz z tym skrzyżowaniem. Wykonawca ma na wykonanie wszystkich prac termin do 2 grudnia br. Dotrzyma?

Niebawem Hutnicza

Tymczasem Miasto Chełm informuje, że otrzymało środki finansowe na remont kolejnej ulicy w mieście. Chodzi o Hutniczą. Samorząd pozyskał 70% dofinansowania na przebudowę trasy w naborze uzupełniającym Funduszu Dróg Samorządowych.
Kwota dotacji opiewa na prawie 1,2 mln zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama