REKLAMA
,
Skończyli remont!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ulice Batorego i Jagiellońska są już wyremontowane! Obie drogi może nie są newralgiczne dla komunikacji w mieście, ale ich stan od dawna prosił się o naprawę.

Reklama
Wyboje, koleiny i dziury nie zachęcały do jazdy ulicami Batorego i Jagiellońską. Teraz pojedziemy jak po stole. A to dobre i szybkie połączenie dla mieszkańców osiedli Cementowni i Działki z centrum miasta.
Łączna długość przebudowanego odcinka wynosi ponad 1,5 kilometra. W ramach inwestycji trasa zyskała nową nawierzchnię, są nowe chodniki i oznakowanie. Remont Batorego i Jagiellońskiej – potraktowany przez inwestora czyli Miasto Chełm jako jedno zadanie – kosztował ponad 1,8 miliona złotych. Z tego ponad 1,3 miliona to dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Co z Kolejową?

Wykonawcą tych robót była firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej czyli ta sama, która remontuje ulicę Kolejową. To każe mieć nadzieję, że remont na Kolejowej teraz przyspieszy (?).

O przedłużających się pracach na Kolejowej pisaliśmy już wiele razy. I niewiele się zmienia. Nawierzchnia w zasadzie nie istnieje, a to co było kiedyś ważną  dla miasta arterią, podczas deszczu zamienia się w zdradliwą pułapkę dla odważnych kierowców.

Dla przypomnienia, remontowany obecnie odcinek Kolejowej zamknięty został dla ruchu już 31 marca br. Roboty objęły ponadkilometrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Obłońską do skrzyżowania z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego, wraz z tym skrzyżowaniem. Wykonawca ma na wykonanie wszystkich prac termin do 2 grudnia br. Dotrzyma?

Niebawem Hutnicza

Tymczasem Miasto Chełm informuje, że otrzymało środki finansowe na remont kolejnej ulicy w mieście. Chodzi o Hutniczą. Samorząd pozyskał 70% dofinansowania na przebudowę trasy w naborze uzupełniającym Funduszu Dróg Samorządowych.
Kwota dotacji opiewa na prawie 1,2 mln zł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA