REKLAMA
,
Skorzystaj z Karty 3+
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Masz dużą rodzinę? Korzystasz z Chełmskiej Karty 3+? Sprawdź czy nie trzeba jej przedłużyć. A może powiększyła Ci się rodzina i chcesz dopiero ubiegać się o Kartę? U nas dowiesz się, co robić.

Reklama

Chełmska Karta 3+ daje prawo do korzystania ze stałych, tymczasowych, świątecznych lub okazjonalnych ulg oraz zwolnień oferowanych przez różne instytucje lub firmy na terenie miasta. Program jest elementem polityki społecznej realizowanej przez samorząd. Ma na celu m.in. promocję dużej rodziny oraz działań na rzecz wzmocnienia jej kondycji, poprawę warunków życia dużych rodzin, zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży wychowujących się w dużych rodzinach, a także kształtowanie ich pozytywnego wizerunku.

Kto ma prawo do Karty?

Każda duża rodzina zamieszkała pod wspólnym adresem na terenie Chełma, która składa się z rodzica/rodziców lub rodzica/rodziców zastępczych, posiadających na utrzymaniu troje i więcej dzieci, w tym dzieci, nad którymi sprawowana jest piecza zastępcza, w wieku do ukończenia 18 roku życia lub ukończenia 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką, bez ograniczenia wieku.

Kartę otrzymuje każdy członek dużej rodziny na podstawie wniosku złożonego przez rodzica. Karta jest bezpłatna i ważna przez pięć lat.

Jeżeli Karta Twojej rodziny właśnie traci ważność, od 12 grudnia br. możesz ją przedłużyć. Zajmuje się tym Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta, ul. Obłońska 20, pok. 4. Warunkiem przedłużenia Kart jest złożenie wniosku wraz ze wszystkimi Kartami przyznanymi danej rodzinie oraz spełnianie kryteriów, zgodnie z Regulaminem przyznawania, wydawania  i korzystania z Chełmskiej Karty 3+.

Wniosek o przedłużenie Chełmskiej Karty 3+ dostaniesz w Wydziale Spraw Społecznych, ale informacje, dokumenty, regulamin i druki są też udostępnione na stronie internetowej UM w zakładce: Chełmska Karta 3+.

Kto wspiera Kartę?

Na liście instytucji i firm, które honorują Kartę 3+ są miejskie instytucje takie jak m.in. MOSiR, CLA czy ChDK. Są także partnerzy, wśród których znajdziecie np. przedszkole, szkołę językową, usługi fryzjerskie, diagnostykę samochodową i inne. UM publikuje aktualny katolog obowiązujących ulg i zwolnień.

Przy okazji informujemy, że lista partnerów Karty nie jest zamknięta. Zachęcamy kolejne firmy i instytucje do włączenia się do programu ,,Chełmska Karta 3+”.  Może to przynieść wymierne korzyści w postaci m.in. kreowania pozytywnego wizerunku firmy, szerszej reklamy i stałej promocji, zwiększenia liczby klientów, a także możliwości pozyskania klientów stałych.

Każdy, kto chce przystąpić do programu, powinien wypełnić wniosek O przystąpieniu podmiotu jako Partnera do Programu ,,Chełmska Karta 3+. i przekazać go do Wydziału Spraw Społecznych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 82 565 27 00.

 

 

Napisz komentarz
 • Trzeba złożyć kartę swoją i wszystkich członków rodziny. Do tego życiorys po koreańsku, zdjęcie małpy z zoo w Panamie. Dramat. Żeby urzędnicy mieli co robić. Bo duża rodzina może oszukać,że jest mała.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Miliony na Plac Łuczkowskiego
  Miliony na Plac Łuczkowskiego
  Na Jagielońskiej kładą asfalt
  Na Jagiellońskiej kładą asfalt
  Ostatnie pożegnanie Mikusa
  Ostatnie pożegnanie Mikusa
  REKLAMA