REKLAMA
,
AKTUALIZACJA. Skromne otwarcie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzy sklepy i pralnia – te punkty zostaną uruchomione 26 marca w ramach otwarcia Galerii Chełm. Nie będzie żadnych atrakcji, ani promocji.

Reklama

W związku z niezwykle trudną sytuacją, z którą mierzymy się wszyscy każdego dnia oraz obowiązującymi ograniczeniami w działalności centrów handlowych, Galeria Chełm umożliwiła otwarcie sklepów wyłącznie trzech marek, które dają możliwość zakupu produktów pierwszej potrzeby oraz jednego punktu usługowego. W Galerii rozpocznie działalność supermarket sieci Lidl, sklep wielobranżowy Dealz oraz drogeria Hebe. Chełmianie będą mogli też skorzystać z pralni.

W trosce o bezpieczeństwo, które w tym momencie jest nadrzędnym priorytetem, 26 marca zrezygnowano z oficjalnego otwarcia i wszelkich atrakcji rozrywkowych. Tego dnia w działających sklepach nie będzie też żadnych specjalnych ofert promocyjnych dla klientów – informuje rzecznik prasowy Galerii Chełm Marcin Markowski.

Galeria Chełm powstała z myślą o zapewnieniu mieszkańcom miasta komfortowego i nowoczesnego miejsca zakupów oraz wygodnego dostępu do oferty najpopularniejszych i najbardziej wyczekiwanych marek. Jako pierwsze centrum handlowe w Chełmie od początku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem najemców i szybko zostało skomercjalizowane. Mimo, iż wszystkie prace budowlane, konstrukcyjne i wyposażeniowe zostały ukończone zgodnie z harmonogramem, a obiekt gotowy jest na działalność w pełnym wymiarze, epidemia koronawirusa oraz wprowadzone ograniczenia w działalności centrów handlowych sprawiły, że trzeba było zrezygnować z oficjalnego, pełnego atrakcji  otwarcia.

Galeria obiecuje, że zadba o dobrą zabawę dla klientów, kiedy sytuacja na to pozwoli. Tymczasem część pieniędzy, które zaplanowano wydać na huczne otwarcie, Galeria przeznaczyła na zakup środków ochrony dla miejskich służb medycznych. Produkty trafią do szpitala, policji, straży pożarnej oraz pogotowia.

Już na etapie budowy Galeria wdrożyła specjalne procedury prewencyjne w trosce o zdrowie pracowników, najemców oraz klientów i które obecnie poszerzyła o kolejne niezbędne elementy. Dla wszystkich osób odwiedzających, centrum handlowe przygotowało w kilku miejscach dystrybutory płynu do dezynfekcji, a przy wejściu każdy będzie mógł zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe.
W widocznych miejscach traficie na komunikaty dotyczące sposobów ochrony przed wirusem oraz znaki poziome informujące o zachowaniu bezpiecznej odległości. Pracownicy centrum zobowiązani są do przestrzegania zaostrzonych wymogów higienicznych.

Wszyscy musimy stosować się do wymagań Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

AKTUALIZACJA (27 marca):

Wbrew obawom, nie było tłumów w dniu otwarcia Galerii Chełm. Jeżeli ktoś się wybiera w pózniejszym terminie, to informujemy, że wszystkie sklepy i punkty usługowe będą zamknięte aż do odwołania.
Wyjątkiem są: Lidl, Dealz, Hebe i pralnia, które oferują artykuły i usługi pierwszej potrzeby.

Planowane wydarzenia rozrywkowe i inne atrakcje odbędą się w późniejszym terminie, o którym Galeria powiadomi.

Jednocześnie pracownicy proszą o przestrzeganie ograniczeń liczby klientów w sklepach i na terenie obiektu, a także o:
– zachowanie bezpiecznej odległości w czasie zakupów i stosowanie się do oznaczeń,
– korzystanie z rękawiczek jednorazowych i płynu dezynfekującego (są dostępne na terenie Galerii),
– informowanie pracowników ochrony o nagłych sytuacjach.

 

Napisz komentarz
 • Józef, nie nerwujsia! Nikt nikogo nie zmusza by tam teraz leźć. Rozsądni siedzą w domach, a gamonie szukają wrażeń. Oni i tak będą łazić. Jak nie tu, to gdzieś tam indziej. Gamoń to gamoń. Nie nauczy się, póki „nie zarobi po kulasach”. Ot i to.

  • no wlasnie TSJ -dobra rada – wolny wybor ale rozsadny jeszcze lepszy- ja pilnie siedze w domu oddajac sie lekturze i obserwacji przyrody – wiosna wali drzwaiami i oknami (oprocz wirusa) – tak wiec po Swietach Wielkanocnych sezon dzialkowy powoli nam sie zacznie. – ipomylsec ze przed rokiem myslalo sie o grillu w Kumowej

 • Józwa baranie! Jak nie wiesz to nie wypowiadaj .
  Referendum miało być za Grabczuka i Bożenskiego .
  Bożeński był ZCHN-u Przewodniczącym Rady Miasta ( w ktorej partii on juz nie był).
  Generalnie zablokował to Grabczuk bo siedział w kieszeniu stowarzyszenia kupców. Mógł wydać zezwolenie na budowe , nie wydał, wymyślił ze trzeba zmienić plan zagospodarownia przestrzennego. Mógł taki wniosek złozyć na RM i go przegłosować bo miał większość w RM. Oddał to Bożeńskiemu i ten ten wniosek złożony przez społeczny komitet z ponad 100 tys. podpisów odrzucił itd.
  Wkurzeni inwestorzy postanowili w wyborach ” zainwstować” w Fisz i Mościckiego i im sie to powiodło. Stąd w prezencie na 3 kadecje dostalismy Fiszową. Fiszowa z Radą dokonala zmiay planu- Bożenski nie mial tu nic do powiedzenia . Sam siedział cicho i wspierał Fiszową żeby go z roboty nie wywaliła- pracował w spółce miejskiej. Fiszowa to wszytsko zrobila . Jednak w międzyczasie był kryzys finasowy i banki nie chiały w tak rozleglej formie kredytować tej inwestycji. Przypomnie 2 razy tyle co teraz, piękna pięktrowa galeria 35 m2 powierzchni uzykowej. Stałaby juz 15 lat temu i od 15 lat miasto mialoby podatki, a tak z milion rocznie z samego od nieruchomości itd. Tak nas Grabczuk załatwil! A kupców i ich stowarzyszenia i tych bazarów na zachodzie już dawno nie ma i Galerii Chelmskiej też nie było.

 • Józef, zalecam picie nerwosolu.

 • Nie ma ta Galeria szcześcia. A to wszystko przez tego szkodnika , największego szkodnika w dziejach miasta Chełm czyli aktualnego posła a wtedy prezydenta miasta Krzysztofa Grabczuka.

  Gdyby nie on to ta galeria by działala juz od conajmnije 10 lat i do budzetu miasta by wpłynelo ok 10 mln zl podatku. To on to zablokował, widcznie za mało dawli. I do tego czasu tak to się wlokło.

  A byłoby nie 17 tys m2 tylko 35 tys.m2 i do tego mulitikino z 4 salami kinowymi itd itd.
  To on , to jego wina! Poseł z Chylina! Przyczepił się do nas i ciągle ciągnie nas na dno.

 • Prokuratura powinna sie zająć właścicielami galerii – ZA ŚWIADOME NARAŻANIE OBYWATELI -a swoją drogą Chełmianie powinniśmy zbojkotowac za karę , MNIE NA PEWNO SZYBKO W TEJ STODOLE NIE ZOBACZĄ

  • Józef, dzbanie jeden, zawiadomiłeś już prokuraturę, że galeryję otworzyli? No i pić ziółka na uspokojenie, zalecam 3 x dziennie i regularnie sie wypróżniać :))))

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA