REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
“Skrzaty” w bibliotece
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Na rodzinny spektakl teatralny „Skrzaty” zaprasza Chełmska Biblioteka Publiczna. Przedstawienie zobaczymy w sobotę, 5 października.

Widowisko przygotował Teatr Studio Wyobraźni. Addresowane jest do widzów w wieku lat 6+, ale humor oraz pewne aspekty kulturowe sprawiają, że bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.
W spektaklu zagrają: Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Mirosław Majewski, aktor Teatru Kameralnego w Lublinie.

Przedstawienie jest  autorską kompilacją wierszy Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Aleksandra Fredry. Bohaterami historii scenicznej są dwaj krasnale – Mirek i Przemek – wędrujący po świecie z plecakami pełnymi wierszy. Rozkazem króla skrzatów, Kilkujadka, zostają wysłani ze swojej ojczyzny, Szuflandii, która mieści się w jednej z bibliotek, na arcyważną misję polegającą na  zebraniu wszystkich rozrzuconych po świecie i zapomnianych wierszy. Skrzaty chcą, aby utwory przykryte pajęczyną niepamięci, poczekały na lepszy czasy w nadziei, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym dzieci i ich rodzice znów przypomną sobie o wspaniałych polskich poetach i ich twórczości.

Wędrując po świecie ludzi, w rozmiarze „Kingsajz”, zabawne i sympatyczne skrzaty podróżują wraz z widzami poprzez najpiękniejsze klasyczne wiersze wybitnych, polskich autorów oraz różne gatunki muzyczne, takie jak rock, blues, jazz, country, hip-hop, czy reggae.

Przedstawienie odbędzie w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” oraz projektu „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy na spektakl „Skrzaty” w sobotę, 5 października, godz. 14.30, sala widowiskowa ChBP (Partyzantów 40). Wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*