REKLAMA
,
„Skrzaty” w bibliotece
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na rodzinny spektakl teatralny „Skrzaty” zaprasza Chełmska Biblioteka Publiczna. Przedstawienie zobaczymy w sobotę, 5 października.

Reklama

Widowisko przygotował Teatr Studio Wyobraźni. Addresowane jest do widzów w wieku lat 6+, ale humor oraz pewne aspekty kulturowe sprawiają, że bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.
W spektaklu zagrają: Przemysław Gąsiorowicz, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Mirosław Majewski, aktor Teatru Kameralnego w Lublinie.

Przedstawienie jest  autorską kompilacją wierszy Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Aleksandra Fredry. Bohaterami historii scenicznej są dwaj krasnale – Mirek i Przemek – wędrujący po świecie z plecakami pełnymi wierszy. Rozkazem króla skrzatów, Kilkujadka, zostają wysłani ze swojej ojczyzny, Szuflandii, która mieści się w jednej z bibliotek, na arcyważną misję polegającą na  zebraniu wszystkich rozrzuconych po świecie i zapomnianych wierszy. Skrzaty chcą, aby utwory przykryte pajęczyną niepamięci, poczekały na lepszy czasy w nadziei, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym dzieci i ich rodzice znów przypomną sobie o wspaniałych polskich poetach i ich twórczości.

Wędrując po świecie ludzi, w rozmiarze „Kingsajz”, zabawne i sympatyczne skrzaty podróżują wraz z widzami poprzez najpiękniejsze klasyczne wiersze wybitnych, polskich autorów oraz różne gatunki muzyczne, takie jak rock, blues, jazz, country, hip-hop, czy reggae.

Przedstawienie odbędzie w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” oraz projektu „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy na spektakl „Skrzaty” w sobotę, 5 października, godz. 14.30, sala widowiskowa ChBP (Partyzantów 40). Wstęp wolny!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA