REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Skwerki w centrum wypięknieją
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zmieni się centrum Chełma. Na jednym skwerku ma stanąć pomnik, na innym ławeczka słynnej skrzypaczki.

Reklama

Jest już gotowa dokumentacja projektowa na przebudowę skwerku położonego pomiędzy ulicami Młodowskiej, Sienkiewicza i Kopernika (na zdjęciu).
Projekt przewiduje przebudowę alejek, aranżację zieleni oraz ustawienie elementów małej architektury. Po przebudowie ma to być nadal zadrzewione, zielone miejsce, ale ładniejsze i bardziej funkcjonalne. Jak się dowiadujemy, zadanie ma już wydane pozwolenie na budowę.

Skwerek upatrzyli sobie także członkowie komitetu budowy pomnika Kazimierza Czernickiego. Chcieliby, by popiersie przedwojennego wydawcy i publicysty stanęło właśnie w tym miejscu. Odsłonięcie pomnika planowane jest na listopad tego roku czyli na 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Miasto planuje przebudować także inny skwerek w centrum miasta – ten u zbiegu Lubelskiej i Mickiewicza. Do tej pory miejsce to zdecydowanie “odstawało” wyglądem od np. pobliskiego Placu Gdańskiego. UM miał problem z ustaleniem praw własności działki, ale sprawę udało się w końcu wyklarować.
Do października powinien powstać projekt zagospodarowania skweru, a jego realizacja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Na razie rozważane są różne koncepcje przebudowy; wiadomo na pewno, że na placu stanie ‘Ławeczka Idy Haendel” – pochodzącej z Chełma światowej sławy skrzypaczki.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • W lipcu minęło 90 lat rozpoczęcia budowy Nowego Miasta.Dlaczego odpowiednio tego nie uczczono,choćby tablicą poświęconą Pilsudskiemu,który osobiście o tym zdecydował?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Na fb pani Fisz uwielbia się chwalić,niestety z powodu blokady nie mogę jej chwalić.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Atrakcje na wybory?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama