REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Słono zapłaci za żarty o bombie
Słono zapłaci za żarty o bombie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

60-latek z gminy Siedliszcze zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o bombie w samolocie. Był grudzień ubiegłego roku, a informacja dotyczyła międzynarodowego lotu z Krakowa do Londynu. Wczoraj “żartownisia” zatrzymali policjanci.

Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali wczoraj (15 lipca) 60-letniego mieszkańca gminy Siedliszcze. Podejrzany jest o to, że telefonicznie przekazał fałszywą informację o podłożonym ładunku wybuchowym w samolocie. Do zdarzenia doszło 7 grudnia ub.r. Mężczyzna przekazał informację dzwoniąc na numer alarmowy 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że rzekomy ładunek znajduje się na pokładzie samolotu lecącego z lotniska Kraków Balice do Londynu.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Chełmie wszczęła śledztwo. Policjanci, którzy od kilku miesięcy zajmowali się sprawą ustalili i zatrzymali wczoraj wytypowanego mężczyznę. Dzisiaj (16 lipca) podejrzany stanie przed prokuraturem, który przedstawi mu zarzuty. Policjanci wystąpią też o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
 
Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i zwrot kosztów działania służb w związku z wszczętym alarmem.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*