REKLAMA
,
Słono zapłaci za żarty o bombie
Słono zapłaci za żarty o bombie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

60-latek z gminy Siedliszcze zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o bombie w samolocie. Był grudzień ubiegłego roku, a informacja dotyczyła międzynarodowego lotu z Krakowa do Londynu. Wczoraj „żartownisia” zatrzymali policjanci.

Reklama

Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali wczoraj (15 lipca) 60-letniego mieszkańca gminy Siedliszcze. Podejrzany jest o to, że telefonicznie przekazał fałszywą informację o podłożonym ładunku wybuchowym w samolocie. Do zdarzenia doszło 7 grudnia ub.r. Mężczyzna przekazał informację dzwoniąc na numer alarmowy 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że rzekomy ładunek znajduje się na pokładzie samolotu lecącego z lotniska Kraków Balice do Londynu.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Chełmie wszczęła śledztwo. Policjanci, którzy od kilku miesięcy zajmowali się sprawą ustalili i zatrzymali wczoraj wytypowanego mężczyznę. Dzisiaj (16 lipca) podejrzany stanie przed prokuraturem, który przedstawi mu zarzuty. Policjanci wystąpią też o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
 
Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i zwrot kosztów działania służb w związku z wszczętym alarmem.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA