REKLAMA
,
Ślubowali nowi pogranicznicy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uroczyste ślubowanie złożyło dziś w Chełmie 29 nowo przyjętych funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Teraz przejdą szkolenie, by latem podjąć służbę na granicy.

Reklama

Uroczystość odbyła się dzisiaj (5 stycznia br.), w asyście pocztu sztandarowego NOSG oraz w obecności kadry kierowniczej oddziału i rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rotę ślubowania odczytał  płk. Jacek Szcząchor, komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Było też błogosławieństwo kapelana.

Nowi funkcjonariusze SG najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym, by latem powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

W tym roku NOSG będzie przyjmował kolejne osoby do służby przygotowawczej. W lutym do 15 osób, w czerwcu do 30 osób i do 45 osób w październiku br.

O pracę w SG mogą ubiegać się osoby, które nie były karane, z minimum średnim wykształceniem,  gotowe podporządkować się szczególnej dyscyplinie, które poddadzą się procedurze kwalifikacyjnej i zdadzą egzamin w jednym z ośrodków szkolenia SG. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdziecie tu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
REKLAMA