REKLAMA
,
Solarisy już na trasach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwszy solaris dzisiaj wyruszył w trasę. To linia nr 13, która o godz. 7.40 ruszyła z Okszowskiej. Jechaliście już?

Reklama

Tabor Chełmskich Linii Autobusowych wzbogacił się o  sześć niskoemisyjnych autobusów firmy Solaris. Pierwsze z nich właśnie ruszyły na trasy.

Przypomnijmy, firma Solaris Bus & Coach sp. z o.o. wygrała przetarg i za ponad 7 mln zł dostarczyła do Chełma nowe autobusy dla komunikacji miejskiej. To znaczące odmłodzenie stanu posiadania CLA.

Nowa auta są średniej wielkości, tzw. midi. Napędzają je niskoemisyjne silniki wysokoprężne ostatniej generacji. Każdy autobus jednorazowo może zabrać nawet 60 osób, w tym 18 na miejscach siedzących. Solarisy rozwijają prędkość do 85 kilometrów na godzinę. Natomiast na pokładach mają m.in. klimatyzację, ogrzewanie, porty USB, tablice reklamowe, system liczenia pasażerów, monitoring i nagłośnienie.

Zakup autobusów był możliwy w ramach realizacji projektu „Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 5. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna.

A to nie koniec zmian w komunikacji miejskiej w naszym mieście. Chełmski samorząd zapowiada bowiem, że w ciągu najbliższych dwóch lat na ulicach miasta pojawi się ponad 20 pojazdów napędzanych wodorem. Na zakup tych ostatnich miasto otrzymało ponad 100 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA