REKLAMA
,
Spacer po chełmskich kinach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie kina – to tytuł przewodnika autorstwa Wojciecha Zakrzewskiego.  Zapraszamy na piątkowe spotkanie z autorem do ChBP. Z recitalem wystąpi wirtuoz gitary Andrzej Makaryczew.

W piątek, 7 września br., odbędzie się promocja przewodnika Chełmskie kina. Napisał go znany chełmski miłośnik sztuki filmowej, współtwórca m.in. DKF Rewers i festiwalu Niezła Sztuka – Wojciech Zakrzewski. Podczas spotkania będzie też okazja posłuchania Andrzeja Makaryczewa, który przygotował gitarowy recital złożony z klasyków muzyki filmowej.

Reklama

Chełmskie kina mają długą i ciekawą historię. Aby ją przypomnieć, Zakrzewski zabierze nas na wirtualny spacer po mieście śladami chełmskich kin. Będzie to opowieść o miejscach, których już nie ma – „Syrenie”, „Oazie”, „Wersalu”, „Tęczy”, „Słońcu”, „Polonii” i „Bałtyku” oraz o tych, które już kinami nie są – „Strzelec” i „Corso”.

Zajrzymy w chełmskie zaułki i podwórka, gdzie mieszkańcy oglądali filmy pod chmurką, przejdziemy ulicami i opowiemy o czasach, w których świątynie stawały się kinami, a kina świątyniami – zachęca autor.

Czeka nas zatem wyprawa w świat filmu, z historią chełmskich kin pod rękę.

I choć nie ma już w Chełmie portierów w lamowanych złotem uniformach, zbierających bilety przez seansami, orkiestr strojących się tuż przed filmem, a eleganckie panie i wyglansowani panowie nie okupują kinowego bufetu w przerwach pomiędzy aktami, to mam nadzieję, że moja wycieczka zadziała jak wehikuł czasu i przeniesie Was w świat zapisany na celuloidzie taśmy filmowej mówi Zakrzewski.

Wydawcą przewodnika jest Stowarzyszenie Integracji Transgranicznej „Łączy Nas Bug”, a wydawnictwo wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Zapraszamy na na promocję przewodnika Chełmskie kina W. Zakrzewskiego i recital A. Makaryczewa w piątek, 7 września, godz. 17, Chełmska Biblioteka Publiczna, Partyzantów 40. Wstęp wolny!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA