REKLAMA
,
Spacer po chełmskich kinach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie kina – to tytuł przewodnika autorstwa Wojciecha Zakrzewskiego.  Zapraszamy na piątkowe spotkanie z autorem do ChBP. Z recitalem wystąpi wirtuoz gitary Andrzej Makaryczew.

W piątek, 7 września br., odbędzie się promocja przewodnika Chełmskie kina. Napisał go znany chełmski miłośnik sztuki filmowej, współtwórca m.in. DKF Rewers i festiwalu Niezła Sztuka – Wojciech Zakrzewski. Podczas spotkania będzie też okazja posłuchania Andrzeja Makaryczewa, który przygotował gitarowy recital złożony z klasyków muzyki filmowej.

Reklama

Chełmskie kina mają długą i ciekawą historię. Aby ją przypomnieć, Zakrzewski zabierze nas na wirtualny spacer po mieście śladami chełmskich kin. Będzie to opowieść o miejscach, których już nie ma – „Syrenie”, „Oazie”, „Wersalu”, „Tęczy”, „Słońcu”, „Polonii” i „Bałtyku” oraz o tych, które już kinami nie są – „Strzelec” i „Corso”.

Zajrzymy w chełmskie zaułki i podwórka, gdzie mieszkańcy oglądali filmy pod chmurką, przejdziemy ulicami i opowiemy o czasach, w których świątynie stawały się kinami, a kina świątyniami – zachęca autor.

Czeka nas zatem wyprawa w świat filmu, z historią chełmskich kin pod rękę.

I choć nie ma już w Chełmie portierów w lamowanych złotem uniformach, zbierających bilety przez seansami, orkiestr strojących się tuż przed filmem, a eleganckie panie i wyglansowani panowie nie okupują kinowego bufetu w przerwach pomiędzy aktami, to mam nadzieję, że moja wycieczka zadziała jak wehikuł czasu i przeniesie Was w świat zapisany na celuloidzie taśmy filmowej mówi Zakrzewski.

Wydawcą przewodnika jest Stowarzyszenie Integracji Transgranicznej „Łączy Nas Bug”, a wydawnictwo wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Zapraszamy na na promocję przewodnika Chełmskie kina W. Zakrzewskiego i recital A. Makaryczewa w piątek, 7 września, godz. 17, Chełmska Biblioteka Publiczna, Partyzantów 40. Wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA