REKLAMA
,
Spacer przeciw represjom
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Nigdy nie będziesz szła sama” – pod takim hasłem kobiety umawiają się na dziś, 4 listopada, na spacer. W Chełmie także, jak zwykle na deptaku pod zegarem.

Reklama

Trwają manifestacje wobec stanowiska Trybunału Konstytucyjnego. 22 października TK uznał, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne. Reakcją na to są protesty tysięcy osób w całym kraju. Także w Chełmie. Zobacz nasze wideo.

Na 4 listopada, godz. 17:00, pod zegarem na deptaku znów zbierają się na spacer chełmianki i wspierający je chełmianie. Dzisiejszemu spotkaniu przyświecać mają  hasła „Nigdy nie będziesz szła sama” oraz „Solidarnie przeciw represjom”. I są ważne zwłaszcza dla organizatorek protestów w małych miejscowościach.

Na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet czytamy:

Zastraszanie, spisywanie, wizyty policji, hejt lokalny, kłamstwa lokalnych mediów, a tam, gdzie rządzi PiS – szczucie ze strony lokalnych władz. Widzimy to, wiemy, że to się dzieje. I chcemy to maksymalnie nagłośnić, bo prawa człowieka umierają w ciszy.
Nigdy nie będziecie szły same!
Pracujemy nad mapą miejsc, w których inicjatorki wydarzeń spotkały się z hejtem i represjami.
Was prosimy: wesprzyjcie protesty w małych miejscowościach! Tam, gdzie dziewczyny nie są anonimowe, odważnie domagają się swoich praw, silnie i niezłomnie działają na co dzień – lokalnie.

 

Napisz komentarz
 • Dzisiaj dla rządzących problem nie są protesty chociaż za chwilę będzie Marsz Niepodległości a powiększająca się emisja covida i wewnętrzne tarcia w partii. Niepewna jest też sytuacja za oceanem.
  Kobiety chcą zorganizować protestujące poniedziałki pewnie w analogi do smoleńskich miesięcznic.
  Jakieś ponad 90% przypadków śmiertelnych zachodzi w grupie wiekowej będącej elektoratem PiS. Jak tego nie opanują to nie będzie komu na nich głosować choćby opanowali wszystkie media w kraju.

 • Kot, jak to kot. Mnie tam ta „gadzina” nie wadzi. Nawet mam takiego rozrabiakę rudzielca. Za to wszelkie cwaniactwo tak.
  Co do protestów, to widać, że kobitki wyciągają wnioski i reformują się, czego o autorytetach w PiS nie może być mowy. Ale skoro są oni ostoją podobno jedynie słusznej prawdy, to nie dziwota że tak jest.
  Nie mam krzty przekonania, że ta prawda coś nam poprawi.

 • TSJ , coś się kota czepił. Zwierzak ma swój punkt widzenia a z g… i tak bata nie ukrecisz.
  Chociaż protesty się cywilizują to początkowe błędy będą rzutowały na ich przyszłość. Ale co kobiety schrzanily to PIS poprawi i znowu będzie sens wychodzić na spacery. Choćby żeby postawić zapalana świeczkę pod tym i czy drugim biurem poselskim.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Walka z covid-19 po chełmsku(?)
  Chełm ma nowego skarbnika
  REKLAMA