REKLAMA
,
Spacer przeciw represjom
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Nigdy nie będziesz szła sama” – pod takim hasłem kobiety umawiają się na dziś, 4 listopada, na spacer. W Chełmie także, jak zwykle na deptaku pod zegarem.

Reklama

Trwają manifestacje wobec stanowiska Trybunału Konstytucyjnego. 22 października TK uznał, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne. Reakcją na to są protesty tysięcy osób w całym kraju. Także w Chełmie. Zobacz nasze wideo.

Na 4 listopada, godz. 17:00, pod zegarem na deptaku znów zbierają się na spacer chełmianki i wspierający je chełmianie. Dzisiejszemu spotkaniu przyświecać mają  hasła „Nigdy nie będziesz szła sama” oraz „Solidarnie przeciw represjom”. I są ważne zwłaszcza dla organizatorek protestów w małych miejscowościach.

Na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet czytamy:

Zastraszanie, spisywanie, wizyty policji, hejt lokalny, kłamstwa lokalnych mediów, a tam, gdzie rządzi PiS – szczucie ze strony lokalnych władz. Widzimy to, wiemy, że to się dzieje. I chcemy to maksymalnie nagłośnić, bo prawa człowieka umierają w ciszy.
Nigdy nie będziecie szły same!
Pracujemy nad mapą miejsc, w których inicjatorki wydarzeń spotkały się z hejtem i represjami.
Was prosimy: wesprzyjcie protesty w małych miejscowościach! Tam, gdzie dziewczyny nie są anonimowe, odważnie domagają się swoich praw, silnie i niezłomnie działają na co dzień – lokalnie.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Dzisiaj dla rządzących problem nie są protesty chociaż za chwilę będzie Marsz Niepodległości a powiększająca się emisja covida i wewnętrzne tarcia w partii. Niepewna jest też sytuacja za oceanem.
  Kobiety chcą zorganizować protestujące poniedziałki pewnie w analogi do smoleńskich miesięcznic.
  Jakieś ponad 90% przypadków śmiertelnych zachodzi w grupie wiekowej będącej elektoratem PiS. Jak tego nie opanują to nie będzie komu na nich głosować choćby opanowali wszystkie media w kraju.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kot, jak to kot. Mnie tam ta „gadzina” nie wadzi. Nawet mam takiego rozrabiakę rudzielca. Za to wszelkie cwaniactwo tak.
  Co do protestów, to widać, że kobitki wyciągają wnioski i reformują się, czego o autorytetach w PiS nie może być mowy. Ale skoro są oni ostoją podobno jedynie słusznej prawdy, to nie dziwota że tak jest.
  Nie mam krzty przekonania, że ta prawda coś nam poprawi.

  No votes yet.
  Please wait...
 • TSJ , coś się kota czepił. Zwierzak ma swój punkt widzenia a z g… i tak bata nie ukrecisz.
  Chociaż protesty się cywilizują to początkowe błędy będą rzutowały na ich przyszłość. Ale co kobiety schrzanily to PIS poprawi i znowu będzie sens wychodzić na spacery. Choćby żeby postawić zapalana świeczkę pod tym i czy drugim biurem poselskim.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA