REKLAMA
,
Spada bezrobocie w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Statystyki są zadowalające. Stopa bezrobocia pod koniec maja bieżącego roku w Chełmie wyniosła 15,4 %, gdzie dla porównania rok temu w tym miesiącu była ona wyższa o 1,2 %.

Reklama

Z danych zamieszczonych przez Powiatowy Urząd Pracy wynika, że w Chełmie jest 3504 osób bezrobotnych, gdzie w porównaniu z miesiącem poprzednim odnotowany został spadek o 5,1%. Rok temu również stopa bezrobocia spadła – nawet o 12,2 %. Dla lepszego zobrazowania w powiecie Chełmskim bezrobotnych jest 4897 osób.

W innych kategoriach zamieszczonych danych statystycznych również widoczne są spadki, które niewątpliwie cieszą. W poprzednim miesiącu w powiecie chełmskim bezrobotnych było więcej o 7,1%, a w porównaniu z rokiem poprzednim o 10,2 %.

Osób pozostających bez zatrudnienia, które nie ukończyły 30. roku życia, jest 943, co stanowi 11,5 %  ogólnej liczby bezrobotnych. W powiecie takich osób jest 1705, a to sprawia, że w odniesieniu do ogółu jest to 17,7 %.

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny na terenie całego kraju odnotowano spadek liczby bezrobotnych. Najbardziej znaczący miał miejsce w województwach: pomorskim, dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim. Mimo to w dalszym ciągu utrzymuje się duże terytorialne zróżnicowanie stopy bezrobocia i dla porównania: w Polsce liczba bezrobotnych jest równa 1622,3 tys., a w województwie lubelskim – 104,5 tys.

– Głównym argumentem przemawiającym na korzystność danych statystycznych jest podjęcie wielu działań aktywizacyjnych podejmowanych przez Urząd, ale również własna inicjatywa petentów którzy decydują się na wykonywanie prac sezonowych. Sporo ofert napływa z sektora budowlano-technicznego. Miejmy nadzieję, że ten wskaźnik uda utrzymać się do końca roku – komentuje Jolanta Krop, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. Zdajemy sobie sprawę, że daleko nam do wskaźników wykazujących bezrobocie w skali kraju, jednak będziemy dążyć by sytuacja sukcesywnie się poprawiała – dodaje.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA