REKLAMA
,
„Spalony kościół” – promocja książki Kołtuna
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ukazał się drugi tom serii „Bestialstwo UPA pod Lubomlem na Wołyniu”. Chełmska Biblioteka Publiczna i Towarzystwo Rodzin Kresowych zapraszają na promocję książki Krzysztofa Kołtuna „Spalony kościół. Bestialstwo UPA pod Lubomlem na Wołyniu”.

Reklama

Tematem książki są tragiczne, wstrząsające i traumatyczne przeżycia ludzi wywołane rzezią na Wołyniu. Relacje i wspomnienia ukazują bezmiar i grozę ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów w 1943 r. „Spalony kościół” to hołd złożony pomordowanym i ich potomkom, a jednocześnie przestroga, o czym autor informuje w dedykacji poprzedzającej wołyńską opowieść:

Pamięci Polaków i Ukraińców Zamordowanych przez UPA – ku przestrodze młodym pokoleniom…

Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) w piątek, 8 listopada, o godz. 17.00. Wstęp wolny!

***

Krzysztof Kołtun jest poetą, mieszka, pracuje i tworzy w Chełmie. Prowadzi Antykwariat Kresowy, który w istocie pełni rolę regionalnej placówki kultury. W swoim dorobku literackim ma ponad dwadzieścia książek poetyckich. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Literackiej Nagrody A. Patkowskiego, Literackiej Nagrody „Kaja” Andrzeja Jaworskiego, Nagrody im. Władysława Hasiora Stowarzyszenia „Ars Populi” oraz wielu konkursów poetyckich. Krzysztof Kołtun reprezentuje Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Krakowie, jest założycielem Grupy Poetyckiej „Krzemień”, Towarzystwa Rodzin Kresowych, a także Nadbużańskiego Towarzystwa Kultury. Jest również inicjatorem i organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „U progu Kresów” – integrującego rozproszone po świecie środowisko kresowo-literackie.

Równolegle do twórczości poetyckiej Krzysztof Kołtun swoje zamiłowania i pasje realizuje jako etnograf, kresowy kolekcjoner, dziennikarz i działacz społeczny – organizator kresowych wygnańców.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA