REKLAMA
,
Śpiewają od 100 lat
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chór Parafialny obchodzi 100-lecie istnienia. W niedzielę 22 lipca zapraszamy na uroczystości związane z jubileuszem do parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie.

Reklama

Niedziela 22 lipca w parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów upłynie na świętowaniu niecodziennego jubileuszu – 100–lecia Chóru Parafialnego. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. arcyb. Stanisław Budzik, metropolita lubelski.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 koncertem chóru przed kościołem, a o godz. 12 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji zespołu.
Dzieje chóru będzie można prześledzić na okolicznościowej wystawie, która zostanie otwarta po mszy. Dlatego w najbliższą niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 11:30 oraz 12:30.

Mamy nadzieję, że dla nas, mieszkańców miasta i gminy Chełm rok obchodów istnienia Chóru Parafialnego wpisze się w historię tego regionu i będzie to niezapomniany okres – mówił Henryk Grządkowski, Przewodniczący Komitetu Obchodów Jubileuszu w rozmowie z „Nowym Tygodniem”. – Byliśmy i jesteśmy wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba: uroczystości kościelne, kościelno-patriotyczne, państwowe, święta, jubileusze, wesela i pogrzeby. Członkowie chóru zawsze byli blisko Boga i ludzi. Piękna historia chóru i piękny Jubileusz wymagają więc szczególnej oprawy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA