REKLAMA
,
Śpiewają od 100 lat
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chór Parafialny obchodzi 100-lecie istnienia. W niedzielę 22 lipca zapraszamy na uroczystości związane z jubileuszem do parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie.

Reklama

Niedziela 22 lipca w parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów upłynie na świętowaniu niecodziennego jubileuszu – 100–lecia Chóru Parafialnego. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. arcyb. Stanisław Budzik, metropolita lubelski.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 koncertem chóru przed kościołem, a o godz. 12 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji zespołu.
Dzieje chóru będzie można prześledzić na okolicznościowej wystawie, która zostanie otwarta po mszy. Dlatego w najbliższą niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 11:30 oraz 12:30.

Mamy nadzieję, że dla nas, mieszkańców miasta i gminy Chełm rok obchodów istnienia Chóru Parafialnego wpisze się w historię tego regionu i będzie to niezapomniany okres – mówił Henryk Grządkowski, Przewodniczący Komitetu Obchodów Jubileuszu w rozmowie z „Nowym Tygodniem”. – Byliśmy i jesteśmy wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba: uroczystości kościelne, kościelno-patriotyczne, państwowe, święta, jubileusze, wesela i pogrzeby. Członkowie chóru zawsze byli blisko Boga i ludzi. Piękna historia chóru i piękny Jubileusz wymagają więc szczególnej oprawy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
REKLAMA