REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Śpiewają od 100 lat
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chór Parafialny obchodzi 100-lecie istnienia. W niedzielę 22 lipca zapraszamy na uroczystości związane z jubileuszem do parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie.

Niedziela 22 lipca w parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów upłynie na świętowaniu niecodziennego jubileuszu – 100–lecia Chóru Parafialnego. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. arcyb. Stanisław Budzik, metropolita lubelski.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 koncertem chóru przed kościołem, a o godz. 12 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji zespołu.
Dzieje chóru będzie można prześledzić na okolicznościowej wystawie, która zostanie otwarta po mszy. Dlatego w najbliższą niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 11:30 oraz 12:30.

Mamy nadzieję, że dla nas, mieszkańców miasta i gminy Chełm rok obchodów istnienia Chóru Parafialnego wpisze się w historię tego regionu i będzie to niezapomniany okres – mówił Henryk Grządkowski, Przewodniczący Komitetu Obchodów Jubileuszu w rozmowie z “Nowym Tygodniem”. – Byliśmy i jesteśmy wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba: uroczystości kościelne, kościelno-patriotyczne, państwowe, święta, jubileusze, wesela i pogrzeby. Członkowie chóru zawsze byli blisko Boga i ludzi. Piękna historia chóru i piękny Jubileusz wymagają więc szczególnej oprawy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*