REKLAMA
,
Spiszą pola i zwierzęta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Spiszmy się, jak na rolników przystało! – zachęca Główny Urząd Statystyczny. Chodzi oczywiście o udział w Powszechnym Spisie Rolnym, który zacznie się 1 września.

Reklama

Od 1 września do 30 listopada br. na terenie całego kraju przeprowadzony zostanie Powszechny Spis Rolny. O co będą nas pytać? Formularz spisowy ma 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak trzeba wiedzieć, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć akurat danego gospodarstwa.

Będą zbierane informacje dotyczące m.in.: osoby kierującej gospodarstwem rolnym i osobowości prawnej, o naturalne ograniczenia dla funkcjonowania gospodarstwa, o typ własności użytków rolnych. Przedmiotem zainteresowania będzie także produkcja ekologiczna, rodzaj użytkowanych gruntów, powierzchnia zasiewów według upraw, zużycie nawozów mineralnych i organicznych, pogłowie zwierząt gospodarskich, a także rodzaj budynków gospodarskich.

Chcemy podkreślić, że formularz spisowy nie zawiera pytań, na które odpowiedzi GUS uzyska ze źródeł administracyjnych – informują organizatorzy spisu.

Ankieterzy będą pytać o dane według stanu na dzień 1 czerwca br., lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie.  W związku z tym warto poświęcić chwilę czasu na przypomnienie sobie i przygotowanie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem spisu.

A że spis jest powszechny, to rachmistrze spisowi dotrą do wszystkich gospodarstw rolnych. Tych prowadzonych przez osoby fizyczne, ale także przez firmy czy inne jednostki organizacyjne, które nie mają osobowości prawnej.
Użytkownik gospodarstwa rolnego może przekazać dane na trzy sposoby:
internetowo,
telefonicznie,
przyjmując u siebie rachmistrza spisowego.
 
Więcej informacji na temat spisu znajdziecie na stronie: spisrolny.gov.pl. GUS zachęca również do kontaktu z infolinią pod numerem 22 279 99 99.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA