REKLAMA
,
Spotkania Chóralne w Krasnymstawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znakomite chóry wkrótce wystąpią w Krasnymstawie. Zaśpiewają w ramach spotkań chóralnych ,,Con Amore”.

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 5 listopada o godz. 16.00 na spotkania chóralne „Con Amore”. W kościele pw. św. Franciszka Ksawerego wystąpią dwa chóry z Lubelszczyzny: Pueri Cantores Lublinenses i Tarna-Vox. Wstęp wolny.

Reklama

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses został powołany w 2015 roku. Pueri Cantores, nawiązując do wielowiekowej tradycji chórów chłopięcych w kościołach, wykonuje śpiewy podczas uroczystych liturgii. W 2015 roku podczas Kongresu Pueri Cantores w Poznaniu został włączony do zrzeszenia w Polskiej i Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores. Obecnie chór liczy 70 osób i stale pojawiają się nowi kandydaci, od których wymaga się nie tylko dobrego słuchu muzycznego i czystego głosu, ale też umiejętności śpiewania w języku łacińskim. Tradycją stały się coroczne warsztaty i rekolekcje dla chórzystów na Węgrzech.

Tarna-Vox powstał przed czterema laty i działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Tarnawatka. W stale powiększającym się repertuarze chóru znajdują się utwory patriotyczne, religijne i żartobliwe – oparte na muzyce ludowej, a ostatnio też rozrywkowej. Tarna-Vox koncertował w wielu miejscach w Polsce i poza jej granicami, m.in. w Bułgarii, na „Balkan Folk Fest”, otrzymał tytuł „The best of the best”, czyli chóru „Najlepszego z najlepszych”, a w lipcu tego roku uczestniczył w Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych w czeskiej Pradze.

Wydarzenie jest częścią przeprowadzanego przez KDK projektu „Kultura z Wami!”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Na Jagielońskiej kładą asfalt
Na Jagiellońskiej kładą asfalt
REKLAMA