REKLAMA
,
Spotkanie autorskie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Angelika Kuźniak – laureatka nagrody Grand Press – przyjeżdża do Chełma. Zapraszamy na spotkanie autorskie do ChBP.

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z reporterką i pisarką Angeliką Kuźniak, które odbędzie się w poniedziałek 28 maja br. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

Angelika Kuźniak jest autorką książki pt. „Krótka historia o długiej miłości”, napisanej wspólnie z Eweliną Karpacz Oboładze, wydanej w 2018 r. Jest to niezwykła opowieść o związku łączniczki i żołnierza Polski Podziemnej, których uczucie narodziło się w stalinowskim więzieniu.
Pisarka opublikowała również biografię „Stryjeńska. Diabli nadali”, za którą była nominowana do Literackiej Nagrody Nike (2016 r.). Jest także autorką książek poświęconych Ewie Demarczyk i romskiej poetce Papuszy. W książce „Marlene” przedstawiła postać piosenkarki i aktorki Marleny Dietrich, uwzględniając jej pobyty w Polsce i znajomość ze Zbigniewem Cybulskim.

Angelika Kuźniak od lat współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, publikując głównie w magazynie reporterów „Duży Format”. Reporterka została trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press dla najlepszych polskich dziennikarzy. W 2009 r. zdobyła nagrodę im Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad z noblistką Hertą Müller.

Zapraszamy na spotkanie autorskie w poniedziałek, 28 maja, godz. 18, sala widowiskowa ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA