REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Twórców Ludowych
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zajmuje się twórczy, kultywowaniem tradycji od 1968 roku. 15 stycznia 2015 r. w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury w Krasnymstawie odbyło się spotkanie opłatkowo- noworoczne. 

Spotkanie otworzył i przywitał gości Dyrektor Krasnostawskiego Domu  Kultury Damian Kozyrski, który złożył życzenia twórcom i podziękował za ich pracę na rzecz społeczności lokalnej. W spotkaniu uczestniczyli także: Prezes Oddziału Danutą Perestaj, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Edward Kawęcki, Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Miasta Krasnystaw Tadeusz Kiciński oraz Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej ksiądz Roman Skowron. Odbyła się także artystyczna część spotkania. Aktorzy z grupy teatralnej KDK przedstawili spektakl „Herody”, który nawiązuje do dawnych tradycji kolędowania. Wszyscy goście przełamali się opłatkiem, złożyli sobie nawzajem życzenia noworoczne i rozpoczęli wspólne kolędowanie.

Chełmski oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych z siedzibą w Krasnostawskim Domu Kultury skupia twórców z terenu powiatów krasnostawskiego, chełmskiego i włodawskiego. Prezesem oddziału jest Danuta Perestaj, a opiekunem Jadwiga Nowacka.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*