REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Spotkanie w galerii
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wystawę fotografii  ULICA KROKODYLI.WAW.PL można od kilku dni oglądać w ChPB. A w czwartek odbędzie się spotkanie z jej autorem – Krzysztofem Miszułowiczem.

W Noc Kultury Chełmska Biblioteka Publiczna pokazała wystawę fotografii Krzysztofa Miszułowicza. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj. Tymczasem w czwartek, 6 września, do Chełma przyjedzie sam autor.  Spotka się z nami o godz. 17.

Cykl czarno-białych fotografii, prezentowanych w ChBP, Krzysztof Miszułowicz wykonał na ulicy Chmielnej w Warszawie w latach 2010-2012. Cykl nawiązuje do najbardziej “fotograficznego” opowiadania Brunona Schulza „Ulica Krokodyli”. Opisywaną przez Schulza transformację, jaka dokonała się w pierwszej połowie XX wieku w Drohobyczu, Krzysztof Miszułowicz odnalazł na Chmielnej.
Głównymi bohaterami fotografii nie są przechodnie czy stali bywalcy, lecz napisy na murach, afisze, reklamy, plakaty. Autor nie aranżował sytuacji i nie tworzył fotomontaży. Na zdjęciach jest to, co zarejestrował obiektyw aparatu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z autorem, podczas którego gość opowie o procesie tworzenia wystawy i odpowie na pytania uczestników.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 6 września, o godz. 17, galeria Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej, Partyzantów 40. Wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*